پرینت

خبر اختصاصی: قانون جدید آیین دادرسی کیفری ابلاغ شد+دانلود متن قانون جدید

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در اخبار

اختصاصی                                                           اختصاصی

به اطلاع بازدیدکنندگان محترم می‌رساند که قانون جدید آیین دادرسی کیفری به دولت ابلاغ شده است.

به‌عنوان اولین منبع، قانون جدید را در سایت منتشر کردیم. لازم به ذکر است، مطابق ماده 569 قانون مارالذکر، این قانون، شش ماه پس از انتشار در روزنامه رسمی لازم الاجرا خواهد شد.

 

دانلود تقریرات جامعه شناسی جنایی دکتر نجفی ابرندآبادی ویرایش بهمن 1391

شایان توجه است که تا این لحظه، متن فوق در روزنامه رسمی منتشر نشده است.

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

دیدگاه‌ها   

محمدقنبری
-3 #6 پاسخ: خبر اختصاصی: قانون جدید آیین دادرسی کیفری ابلاغ شد+دانلود متن قانون جدیدمحمدقنبری 1393-02-05 04:05
با سلام.خواستم این خبر رو بدم که قانون آیین دادرسی کیفری روز اول اردیبهشت در روزنامه رسمی منتشر شد.
--------------------
سلام. تشکر از اطلاع رسانی شما
mohammad
0 #5 slmmohammad 1393-02-04 15:15
سلام بر برادر عزیز و محترم صفائی
این منابعی که در قسمت منابع ارشد ارشاد فرمودین به غیر از جزاو دادرسی و تجارت سایر منابع به قوت خودش باقیه؟ استاد خالقی برای دادرسی جدید کتابشونو کی انتشار میدن میدونین و پیگیری میکنین؟بقیه موارد از منابه رو همونا رو مطالعه کنیم؟ ممون عزیز
----------------------------
سلام. سعی کنید از منابع به روز استفاده کنید
کتاب ایشان فعلا بیرون نمی اید. اطلاع دقیق پیدا کردم در سایت قرار می دهم. سعی می کنم هفته آینده منابع را به روز کنم
امانت علمی
0 #4 hhhامانت علمی 1393-02-01 05:00
[quote name="نرگس"]امک انش هست به طور شفاف و صریح این موضوع رو از مسئولان اسکودا سوال کنید که بدونیم برای تجارت و دادرسی کیفری دقیقا باید چیکار کنیم ؟
---------------------------------
شما که گفتید ابلاغ شده حالا میگید احتمالا هفته بعد اعلام شده در ضمن لینک ارجاعتون کجاست و از چه منبعی این خبر را نقل می کنید
-------------------------
سلام. من احتمال دادم فقط. شاید هم ابلاغ نشود. فایل فوق به صورت رسمی منتشر نشده است و قابلیت استناد ندارد؛ به هیچ وجه. صبر کنید و از سایت روزنامه رسمی دریافت کنید
محسن جعفری
+1 #3 RE: خبر اختصاصی: قانون جدید آیین دادرسی کیفری ابلاغ شد+دانلود متن قانون جدیدمحسن جعفری 1393-01-27 19:03
سلام خدمت جناب صفایی((صاحب نظرجوان حقوق)) سالی مملو از رضایت درونتان آرزوی درون ماست.-چند سوال از قانون جدید آیین دادرسی کیفری داشتم که در عین طولانی بودن سوالات، پاسخی بس ساده وکوتاه دارد( اگر خسته هستید جواب ندهید من ناراحت نخواهم شد)
سوالات در سه قسمت است.قسمت اول سوالات(18سوال):
1)آیا این جمله درست است؟هر جرمی حق الله است وبرخی جرایم صرفا حق الله اند وبرخی دیگر، هم حق الله و هم حق الناس اند.آیا این جرایم(حق الله وحق الناس)حصری اند؟ و می توانید در صورت زیاد نبودن کل این جرایم ،آنها را به تفکیک نام ببرید؟
2)آیا می توان گفت مباحث مندرج در (فصل یازدهم)ق.م.ا (6مورد سقوط مجازات)همان قرار موقوفی تعقیب وموارد مندرج در ماده13ق.آ.د.ک همان قرار موقوفی اجرای مجازات می باشند؟وهمچنین اساسا این دو قرار چه فرقی با هم دارند؟
3)چرا مقنن بندهای الف وچ ماده 13 ق.آ.د.ک را در موارد مربوط به سقوط مجازات ق.م.ا ذکر نکرده است؟ویا برعکس چرا((اعمال قاعده دراء))در قانون جدید آیین دادرسی کیفری درج نگردیده است؟
4)معنای سلیس عبارت((...صدق اتلاف کند...))در تبصره 2ماده14ق.آ.د.ک چیست؟(به نظرم یعنی تلف کردن واقعا رخ داده باشد.همین طور است؟)
5)مفهوم تبصره 2ماده 21ق.آ.د.ک وارتباط آن با ماده 21 چیست؟
6)آیا مقصود از ((مرکز استان))درعبارت( (دادستان شهرستان مرکز استان))مثلا دادستان شهرستان رشت،می باشد؟(یعنی مقصود شهرستانی است که مرکز استان گیلان می باشد)
7)((کارکنان وظیفه))در تبصره ماده 29 ق.آ.د.ک دقیقا شامل چه کسانی می باشد؟(سرباز،پرسنل)
8)مقصود از تبصره ماده 32ق.آ.د.ک:((ارج اع امر از سوی مقام قضایی به ماموران یا مقاماتی که حسب قانون ضابط تلقی نمی شوند،موجب محکومیت...است)) آیا این محکومیت شامل تخلف هر دو ((قاضی و ضابط)) می شود و یا فقط تخلف قاضی ملاک نظر مقنن بوده است؟
9)آیا هدف مقنن از (بازجویی از نابالغ در صورت امکان توسط زن)در ماده42ق.آ.د.ک حاکی از ایجاد آرامش وحس تلطیف در نابالغ بوده است؟ چون نابالغ اعم از پسر ودختر است.
10)((مکلفند))و((موظفند))که در قانون آمده اساسا چه مواردی تکلیف و چه مواردی وظیفه است ؟به زبان ساده ترآیا می توانیم این دو واژه را در قانون نیز این گونه معنا کنیم که تکلیف مثل نماز است و وظیفه مثل خدمت وظیف عمومی
11)مقصود از ((تحت نظر قراردادن))یا((ت حت نظر نگه داشتن))چیست؟(ما ده44 ق.آ.د.ک) آیا مقصود بازداشت است یا اینکه ضابطان با نظاره کردن متهم وی را در شوارع وراهها زیر نظر و دید خود بگیرند؟
12)معنی مناسب واژه((موردی))در ((اجازه موردی))در ماده55ق.آ.د.ک چیست؟ آیا ((اتفاقی))معنای مناسبی است؟
13)مقصود از عبارت((...در صورتی که این اشخاص(متصرف)ازر ویت امنتاع کنند...))آیا اینست که این اشخاص مانع بازرسی ضابطان از محل شوند؟(ماده 58.آ.د.ک)ه
14)مقصود از((بالاتر)) در عبارت((درجه پنج وبالاتر))آیادرج ات4و3و2و1است؟(چ ون شدیدترین درجه مجازات 1 است و8درجه خفیف ترین)
15)آیا قرارهای(عدم دسترسی تبصره1ماده100)، (توقف تحقیقات ماده104)،(جلب به دادرسی ماده 265)،(غیرعلنی بودن محاکمه ماده352)،(رسیدگ ی ماده383)اساسا قرارهای جدیدی اند یا اینکه اینها در قانون فعلی آیین دادرسی کیفری نیست اما محاکم عملا از آن استفاده می کنند؟
16)تبصره 1ماده119ق.آ.د.ک ((انجام نیابت قضایی در حوزه قضایی بخش به عهده رییس یا دادرس علی البدل دادگاه آن محل است))آیا مقصود از ((رئیس))در این ماده رییس حوزه قضایی است؟
17)مقصود از تبصره2ماده149 ق.آ.د.ک((چنانچه مدعی مالکیت همان قیمت را پرداخت کند در اولویت قراردارد))چیست؟ در واقع ارتباط این تبصره با ماده149چیست؟یعن ی داستان پرداخت قیمت چیست؟
18)در ماده153 ق.آ.د.ک مقنن اشتباها واژه حشو((موقت))را درمورد انفصال به کاربرده آیا این بی دقتی مقنن است یا اینکه گویا پرینت این قانون را که از سایت اختبار دانلود کردم ودستی تایپ شده حاوی این اشتباه می باشد؟
-----------------------------------------------
سلام. دوست عزیز، بنده دانشجویی بیش نیستم! چه رسد به صاحب نظر!!!!
از لطف شما ممنونم.
اگر اجازه بدید، بعد از انتشار قانون، مواردی که بلد بودم را مطرح کنم. تشکر. موفق باشید
نرگس
+1 #2 RE: خبر اختصاصی: قانون جدید آیین دادرسی کیفری ابلاغ شد+دانلود متن قانون جدیدنرگس 1393-01-24 14:43
امکانش هست به طور شفاف و صریح این موضوع رو از مسئولان اسکودا سوال کنید که بدونیم برای تجارت و دادرسی کیفری دقیقا باید چیکار کنیم ؟
---------------------------------
سلام. خیر متأسفانه.
در خصوص آ.د.ک. من فکر میکنم که جای نگرانی ای وجود ندارد. به احتمال زیاد، قانون آیین دادرسی کیفری طی یکی دو هفته آینده ابلاغ می شود و بایستی از قانون جدید مطالعه کنید. شما و سایری داوطلبان محترم تا حدود یک ماه آینده به مطالعه سایر دروس- غیر از تجارت و آ.د.ک. بپردازید و وقت را از دست ندهید.
sadegh
0 #1 RE: خبر اختصاصی: قانون جدید آیین دادرسی کیفری ابلاغ شدsadegh 1393-01-24 07:19
سلام
فقط باید بگم بعداز 2سالی که من تو سایتهای علمی مختلف میگردم سایتی " به روز " تر از این سایت ندیدم ... واقعآ عالی هستید
دوستانی هم که آزمونی پیش رو دارند مثل ارشدی ها که البته الان باید دنبال منابع باشند تا خوندن ( به استثنای فقه و متون حقوقی که الان شروع کنند خوب جلو میفتند با توجه به حجم سنگینش) منبع منابع هم مدیریت همین سایت هستند و ازاطلاعاتشون حتمآ بهره ببرند هرچند از اواخر سال 92به بعد بنظر سرشون شلوغ میاد امابا توجه به شناختی که ازشون دارم سوالاتتون رو بی جواب نمیزارند.
( البته بنظر در مورد آزمون هایی که تو 6ماه اخیر برگزار بشه باتوجه به م 569 که خود مدیریت هم گفتند باید از قانون قبلی مطالعه کرد.) بازهم خودشون اطلاعات بدهند متقن تر خواهد بود.
تشکر
-------------------------
سلام. در صورت ابلاغ قانون فوق، بایستی برای آزمون وکالت و قضاوت 93 و نیز آزمون کارشناسی ارشد 1394(بهمن93) از قانون جدید آیین دادرسی کیفری مطالعه شود.