پرینت

فایل صوتی سخنرانی پروفسور آلبرشت در مورد عدالت ترمیمی و اجرای میانجیگری کیفری

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در اخبار

در صبح روز دوم از سلسله نشست های علمی و پژوهشی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی  پرفسور هانس - یورگ آلبرشت بحث عدالت ترمیمی  را با محوریت میانجیگری کیفری مطرح نمود. خلاصه سخنرانی ایشان از این قرار است:

ایشان ابتدا با توضیح نظام عدالت کیفری کلاسیک مبتنی بر سزادهی شروع نمود و با بیان ویژگی های آن که غالب این ویژگی ها ضعف نظام عدالت مطروحه می باشد بحث را به سمت برتری نظام عدالت ترمیمی  سوق داد و بعد از بیان ویژگی های آن ، به یکی از جلوه های نظام مذکور اشاره نمود و اظهار کرد: نهاد میانجیگری از دهه 80 در کشورهای اروپایی و امریکایی آغاز شد و همچنین تاکید نمود میانجیگری روشی است قدیمی اما اجرای آن در سطح جهانی نوین است.

ایشان در ادامه اظهارات خود افزود: عمده فعالیت های میانجیگری مربوط به مرحله دادرسی است. بعد از توضیح این موارد به احصای اقسام عدالت پرداخت . و در نهایت در مقام نتیجه گیری علت وجودی نهاد میانجی گری را در سه مورد خلاصه نمود:

1-   عدم کفایت نظام عدالت کیفری کلاسیک(سزادهی)

2-   پرداختن به نیازهای بزه دیده

3-   چگونگی جبران خسارت برای بوجود آمدن حس امنیت

 دانلود فایل صوتی نشست

گزارش فوق توسط آقای مهدی مهدی پور -دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی- تهیه شده است.

 

از بازدیدکنندگان محترمی که در چنین نشست هایی شرکت می کنند تقاضا می کنم اطلاعاتی از قبیل چکیده مطالب ارایه شده، فایل صوتی نشست و ... را در اختیار مدیر سایت قرار دهند تا به اشتراک گذاشته شود.

 

نوشتن دیدگاه

لطفاً نظر خود را در این کادر وارد کنید

دیدگاه‌ها   

علی حسن
+1 #1 پاسخ: گزارش مختصر سخنرانی پروفسور آلبرشت در مورد عدالت ترمیمی و اجرای میانجیگری کیفریعلی حسن 1393-09-10 18:07
با سلام
لطفا ی کتاب تست برای متون فقه جزایی معرفی کنید؟ تست تالیفی نباشه بلکه تست های سراسری سالهای گذشته باشه. غیر از کتابهای اسدالله لطفی، کلانتری و رضا شکری !!!
ممنون
------------------------
سلام. کتاب بهتری سراغ ندارم. فکر میکنم مباحث جزایی ساده ساز آقای کلانتری و طبیبی کامل است.
نقل قول کردن

مطالب مرتبط