پرینت

منابع و ضرایب امتحانی آزمون قضاوت 94

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در اخبار

طلاعیه شماره 2 آزمون قضاوت : منابع و ضرایب امتحانی آزمون قضاوت اعلام شد
اطلاعیه شماره 2 آزمون قضاوت : منابع و ضرایب امتحانی آزمون قضاوت اعلام شد

منابع و ضرایب امتحانی برای داوطلبان دانشگاهی و حوزوی شرکت کننده در آزمون قضاوت امسال اعلام شد.

به گزارش معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، منابع و ضرایب امتحانی برای داوطلبان دانشگاهی و حوزوی شرکت کننده در آزمون قضاوت امسال اعلام شد.

 مواد و ضرایب امتحانی ویژه داوطلبان دانشگاهی و حوزوی و همچنین نحوه پذیرش در حوزه‌های قضایی به شرح زیر است:

1- داوطلبان دانشگاهی:

حقوق اساسی(ضریب1)، حقوق مدنی(ضریب 3)، حقوق تجارت (ضریب2)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب 2)، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب 2)، حقوق جزای عمومی (ضریب 2)، حقوق جزای اختصاصی (ضریب2)، فقه: از ابتدای کتاب قضاء تا پایان شرح لمعه (ضریب 2)، اصول فقه: اصول استنباط علامه حیدری(ره) (ضریب1)

2- داوطلبان حوزوی:

حقوق اساسی (ضریب1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق جزای عمومی (ضریب1)، حقوق جزای اختصاصی (ضریب2)، فقه: بیع مکاسب (ضریب4)، فقه: شرح لمعه، از ابتدای کتاب قضاء تا پایان شرح لمعه (ضریب3)، اصول فقه: رسائل و جلد یک کفایه (ضریب4)

زمان ثبت نام و آزمون:

1- کلیه داوطلبان ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بند الف و ب این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند ج اقدام و از تاریخ 1394/06/24 لغایت 1394/07/02 با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می شود ثبت نام منحصراً به صورت الکترونیکی می باشد و داوطلبان لازم است از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول می باشد و این دسته از داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند.

2-  آزمون به صورت دو مرحله ای (تستی و تشریحی) است و تاریخ برگزاری آزمون تستی مورخ 1394/08/08 و تاریخ برگزاری آزمون تشریحی مورخ 1394/10/04خواهد بود.

3- داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون می بایست از تاریخ 1394/08/06 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون تستی اقدام نمایند.

4- ساعت ومحل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد.


نحوه پذیرش در حوزه‌های قضایی:

1- داوطلبان در مرحله ثبت نام باید استان‌های محل خدمت را به ترتیب اولویت انتخاب کنند. علاوه بر این سه اولویت، داوطلبان در صورت تمایل می توانند یک اولویت به انتخاب قوه قضاییه واگذار نمایند.

2- به استناد ماده(5) آیین نامه نحوه جذب، گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضاء و استخدام قضات مصوب 1392/02/26 داوطلبانی که معدل کل آنان در آزمون بیش از 50درصد باشد، به تعداد چند برابر ظرفیت نهایی به مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.

3- داوطلبانی که موفق به قبولی در مصاحبه علمی می‌شوند، به اداره کل گزینش معرفی و در صورت قبولی در تمامی مراحل گزینش، براساس اولویتی که در آن قبول شده اند، به خدمت گرفته خواهند شد.

 

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

دیدگاه‌ها   

2k
0 #1 الهیات2k 1394-06-19 13:51
سلام خواهش میکنم جواب بدین خیلی برام مهمه
من که رشته الهیات گرایش فقه و مبانی حقوق تو دانشگاه خوندم باید به سوالات دانشگاهی ها جواب بدم؟آخه واحدای درسی این رشته مثل حوزوی هاست میشه به سوالات حوزه جواب بدیم؟ما تو دانشگاه مثل حوزه ای ها بیشتر فقه خوندیم چطور الان به سوالات دانشگاهی ها جواب بدیم؟
-------------------
سلام. 1. بله 2. خیر 3. تصمیم آقایان هست! باید تبعیت کرد.

مطالب مرتبط