پرینت

شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391 + لینک ثبت نام

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني معاونت آموزش و تحقيقات قوه قضاييه؛ قوه قضائيه ج اا  به استناد آيين نامه جذب داوطلبان قضاوت مصوب 22/1/91 رييس محترم قوه قضائيه و با عنايت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شايسته سالاري در تصدي منصب خطير قضا،از اشخاص واجد شرايط ذيل ازطريق برگزاري آزمون كتبي ومصاحبه علمي و با همكاري سازمان سنجش آموزش كشورثبت نام بعمل مي آورد. جهت مشاهده اطلاعیه به ادامه مطلب رجوع کنید.

افرادی که کارت پایان خدمت یا معافیت ندارند ولی از خدمت نظام وظیفه غیبت نکرده اند حق شرکت در آزمون را دارند.

 

با اعلام شرايط عمومي و اختصاصي آزمون تصدي منصب قضا سال 91 ،ثبت نام آزمون تصدي امر قضا از سوم مهر جاري در سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org  آغاز مي شود.

 به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني معاونت آموزش و تحقيقات قوه قضاييه؛ قوه قضائيه ج اا  به استناد آيين نامه جذب داوطلبان قضاوت مصوب 22/1/91 رييس محترم قوه قضائيه و با عنايت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شايسته سالاري در تصدي منصب خطير قضا،از اشخاص واجد شرايط ذيل ازطريق برگزاري آزمون كتبي ومصاحبه علمي و با همكاري سازمان سنجش آموزش كشورثبت نام بعمل مي آورد.
الف- شرایط عمومی:
1.     تابعیت اصلی ایران
2.اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت
3.التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان ها و گروه های غیرقانونی یا هواداری از آن ها
4. طهارت مولد

5. داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کار قضایی ( نابینایان امکان ثبت نام ندارند)

  6.معافیت قانونی از خدمت یا  داشتن کارت پایان خدمت وظیفه یا عدم غیبت

7. نداشتن سابقه محکومیت کیفری
8. حسن شهرت و اخلاق و امانتداری
9. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان­گردان
10. داشتن حداقل 22 و حداکثر 36 سال تمام در روز ثبت نام (متولدین3/7/1355 تا 10/7/1369)   
 
تبصره 1: مقررات ماده واحده قانون گذرانیدن مدت خدمت نظام وظيفه فارغ­التحصيلان دانشكده علوم قضائي در محاكم قضائي كشور مصوب 9/11/1373 و تبصره های آن لازم الرعايه است.
تبصره 2: موارد زیر به شرط ارائه تأییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
1. داوطلبانی که در جبهه حق علیه باطل از تاریخ 31/6/59 لغایت 29/5/67 به طور داوطلبانه خدمت کرده­اند، به میزان حضور در جبهه و مدت زمان بستری­شدن ویا استراحت پزشکی در اثر جراحت در جبهه
2. داوطلبان آزاده، به میزان مدت اسارت
3. داوطلبان دانش آموخته کارشناسی ارشد یا سطح سه، به مدت دو سال
4. داوطلبان دانش آموخته دکتری تخصصی یا سطح چهار، به مدت چهار سال
داوطلبان تنها می­توانند از یکی از موارد مذکور در این تبصره استفاده کنند و مدت اضافه­شده به حداکثر سن مقرر، در هر حال، نمی­تواند از چهار سال بیش­تر باشد.
تبصره 3: ثبت نام کارکنان بخش­های دولتی و عمومی که مجموع سوابق استخدامی آنان در روز ثبت نام از 10 سال تمام بیش­تر باشد، کأن لم یکن تلقی می شود.
 
 
 
ب- شرایط اختصاصی:
1. دارا بودن مدارک تحصیلی زیر برای دانش آموختگان دانشگاه ها:
1-1. کارشناسی حقوق در یکی از گرایش ها؛
1-2. کارشناسی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
1-3. کارشناسی فقه و حقوق؛
1-4. کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش ها؛
1-5. کارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
2. دارا بودن مدرک سطح (2) عمومی (فقه و اصول) یا سطح (2) تخصصی با گرایش حقوق وقضای اسلامی برای دانش آموختگان حوزه های علمیه.
 
 
ج- مدارک مورد نیاز:
1.تکمیل تقاضانامه
2. پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ293000 ریال بصورت الكترونيكي از طريق سايت سازمان سنجش مي باشد.
3. فايل عكس اسكن شده : داوطلب مي‌بايست يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات زير اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال ازطريق برنامه ثبت نام اينترنتي آماده نمايد.
 1-3- عكس 4 ´ 3 كه در سال جاري گرفته شده باشد ( عكس تمام رخ)
 2-3- عكس اسكن شده فقط بايد با فرمت JPG باشد.
 3-3- اندازه عكس اسكن شده بايد حداكثر 400´300 پيكسل و حداقل 300 ´ 200 باشد.
 4-3-تصوير داوطلب بايد واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لكه باشد.
 5-3- حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70 كيلو بايت بيشتر باشد.
 6-3- حاشيه‌هاي زايد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد.
 7-3- حتي الامكان عكس ، رنگي و داراي زمينه سفيد باشد.
تبصره1- عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
تبصره2- درصورت ارسال عكس غير معتبر ، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وي سلب مي‌گردد.
4. فایل اسکن شده مدرک تحصیلی مذکور در فقرات بند (ب) یا نامه معرفی به نظام وظیفه برای آقایان مبنی بر فراغت از تحصیل
تبصره: اشخاص مذکور در بندهای 1-4 و 1-5 به شرط ارائه گواهی دانشگاه محل تحصیل مبنی بر گذراندن کلیه واحدهای دوره کارشناسی، مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود.
د- زمان و مکان ثبت نام:
1- كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام در آزمون تصدي منصب قضا در صورت داشتن شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در بند الف و ب اين اطلاعيه نسبت به تهيه مدارك خواسته شده بر اساس بند ج اقدام و از تاريخ 3/7/91با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمايند و در پايان ثبت نام به هر يك از داوطلبان كد رهگيري ارائه خواهد شد كه داوطلبان لازم است تا پايان كليه مراحل آزمون اين كد را نزد خود نگهداري نمايند. ضمناً يادآور مي شود ثبت نام منحصراً به صورت الكترونيكي مي باشد و داوطلبان لازم است از طريق سايت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمايند و ثبت نام به غير از روش فوق غير قابل قبول مي باشد و اين دسته از داوطلبان مجاز به شركت در آزمون نمي‌باشند.
2- داوطلبان متقاضي شركت در آزمون مي بايست از تاريخ 22//8/91با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به پرينت كارت شركت در آزمون خويش اقدام نمايند.
3- ساعت، روز، تاريخ و محل برگزاري آزمون هر يك از رشته هاي شغلي بر روي كارت شركت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد.
داوطلبان برای ثبت نام می توانند از تاریخ 3/7/1391 تا 10/7/1391 به تارنمای سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org مراجعه نمایند.
ملاحظات:
1.        ملاک احراز شرایط عمومی و اختصاصی زمان ثبت نام خواهد بود. مسؤولیت صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در تقاضا نامه به عهده داوطلب است. بنابراین کسانی که شرایط لازم برای شرکت در آزمون را ندارند، باید از ثبت نام در آزمون خودداری نمایند، در غیر این صورت در مراحل بعدی حذف خواهند شد.
2.        داوطلبان دانشگاهی و حوزوی هر یک، دفترچه سؤالات و پاسخنامه خاص خود را خواهند داشت. طلابی که دارای مدرک دانشگاهی مذکور در بند (ب) هستند،درزمان ثبت نام می توانند هر یک از آزمون های دانشگاهی وحوزوی راانتخاب نمایند.
3.        مدت کارآموزی داوطبان حوزوی حداکثر 2سال و داوطلبان دانشگاهی حداکثر یک سال است.
  1. مواد و ضرایب امتحانی به شرح زیر است:
 
4-1. داوطلبان دانشگاهی
حقوق اساسی (ضریب 1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق تجارت (ضریب 2)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب 3)، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب 2)، حقوق جزای عمومی (ضریب2)، حقوق جزای اختصاصی (ضریب 2)، فقه: مباحث حقوقی شرح لعمه (ضریب2)، اصول فقه: اصول استنباط علامه حیدری (ره) (ضریب 1)
 
4-2. داوطلبان حوزوی
حقوق اساسی (ضریب 1)، حقوق مدنی (ضریب3)، حقوق تجارت (ضریب 1)، آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب 1) ، آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب 1)، حقوق جزای عمومی (ضریب 1) ،حقوق جزای اختصاصی (ضریب 2)، فقه: بیع مکاسب (ضریب4)، اصول فقه: رسائل و جلد یک کفایه(ضریب 4)
5.        داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی متناسب با نیاز دستگاه قضایی از بین حائزان بالاترین نمرات انجام مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.
  1. داوطلبان حوزوی در هیأت های ویژه حوزویان و داوطلبان دانشگاهی در هیأت های ویژه دانشگاهیان مصاحبه خواهند شد.
تبصره: طلابی که دارای مدرک دانشگاهی هستند،می توانند درهر یک از هیأت های فوق به انتخاب خود حضور یابند.
7.        ثبت نام کنندگان در صورت قبولی در مصاحبه علمی برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی خواهند شد و در نهایت باید، در حدود تسهیلات مقرر در آیین نامه، در هر محلی که قوه قضاییه مصلحت می داند خدمت نمایند. تغییر محل خدمت قضایی نامبردگان طبق قوانین و مقررات مربوط خواهد بود.
  1. درصدی از دعوت شدگان به مصاحبه علمی را بانوان تشکیل خواهند داد. این  اشخاص  پس از طی مراحل جذب و گزینش، طبق موازین قانونی و شرعی با اعطای پایه قضایی در مشاغل مورد نظر قوه قضاییه به کارگرفته خواهند شد.
  2. مشمولان شرایط جذب اختصاصی به شرح زیر از آزمون کتبی معاف هستند و باید از طریق تارنمای معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه به نشانی www.lawtraining.ir ثبت نام نمایند:
الف: طبق ماده (10) آیین نامه جذب داوطلبان قضاوت، اشخاص زیر صرفاً از آزمون ورودی معاف هستند:
1.         دانش آموختگان کارشناسی حقوق در کلیه گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول منوط به داشتن حداقل معدل 16
2.        دانش آموختگان کارشناسی حقوق در کلیه گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم منوط به داشتن حداقل معدل 17
3.        دانش آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در کلیه گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل 15 و داشتن مدرک کارشناسی حقوق در کلیه گرایش‌ها یا مدرک کارشناسی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی و دانش آموختگان کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در کلیه گرایشها
4.        دانش آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در کلیه گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل 17 و داشتن مدرک کارشناسی حقوق در کلیه گرایش‌ها یا مدرک کارشناسی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی
5.        دانش آموختگان سطح (2) حوزوی از حوزه های علمیه گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل 17
6.         دانش آموختگان سطح (2) حوزوی از حوزه های علمیه گروه اول، منوط به داشتن مدرک کارشناسی حقوق در کلیه گرایش‌ها با حداقل معدل 16 مدرک کارشناسی
7.        . دانش آموختگان سطح (3) حوزوی از حوزه های علمیه گروه اول ، بدون شرط معدل
8.         دانش آموختگان سطح (4) حوزوی از حوزه های علمیه گروه اول ، بدون شرط معدل
9.        رتبههای اول تا دهم آزمون وکالت کانونهای استانی و رتبههای اول تا پنجاهم آزمون وکالت کانون مرکز
10.    وکلاء پایه یک دادگستری مشروط به داشتن دوسال سابقه کارمتوالی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به تأییدکانون مربوط.
ب: طبق ماده (11) آیین نامه جذب داوطلبان قضاوت، اشخاص زیر از آزمون ورودی و مصاحبه علمی معاف هستند و پس از انجام مصاحبه تشخیصی برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی می شوند:
دانش آموختگان و دانشجویان مقطع دکتری تخصصی در هریک از گرایش های رشته حقوق و فقه و حقوق و گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی رشته الهیات، مشروط به داشتن مدرک کارشناسی در کلیه گرایش های رشته حقوق یا مدرک کارشناسی ارشد پیوسته در کلیه گرایش های رشته معارف اسلامی و حقوق.
 دارندگان مدرک سطح سه و چهار حوزه علمیه از حوزه های علمیه گروه اول، مشروط به داشتن مدرک کارشناسی در کلیه گرایش های رشته حقوق.

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

دیدگاه‌ها   

علیرضا استیری
0 #19 خدمت وظیفه عمومیعلیرضا استیری 1392-07-01 14:37
آیا کسانی که در حال گذراندن خدمت وظیفه عمومی هستند میتوانند در آزمون شرکت کنند یا باید کارت پایان خدمت داشته باشند؟
----------------------
سلام. با اطلاعاتی که من دارم، فعلا خیر. اما صبر کنید شاید هنگام ثبت نام شرایط را تغییر دادند.
محمدیار
0 #18 حامد جان دوست دارم خیلییی کممحمدیار 1392-06-21 19:59
حامد چرا تو ایران همه ....
مژده
0 #17 RE: شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391 + لینک ثبت ناممژده 1392-04-28 09:25
باسلام واحترام وسپاس از ایجاد این وبلاگ پربار .آزمون قضاوت هر ساله هم شامل آقایون میشه هم خانم ها؟آخه شنیدم بعضی سالها فقط برای آقایونه.
----------------
سلام. چندسالی بود که خانم ها نمی توانستند شرکت کنند، سال گذشته مجددا اجازه شرکت در آزمون پیدا کردند. شرایط امسال هنوز اعلام نشده است.
محمد گودرزی
+1 #16 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391 + لینک ثبت ناممحمد گودرزی 1392-01-16 13:43
سلام خسته نباشید من 35 سالمه وافسر نظامی هستم خواستم بدونم برای جذب قضات منعی دارم باتوجه به اینکه سال 91 کارکنان دولت زیر 10 سال قابلیت جذب داشتن.
--------------------
سلام. در این مورد اطلاعاتی ندارم. لطفاً از معاونت آموزش قوه قضاییه سؤال کنید.
ناشناس
0 #15 مدرك تحصيلي در آزمون قضاناشناس 1392-01-05 09:24
سلام!با عرض خسته نباشيد ميخواستم بدونم بنده ميخوام تو آزمون قضاوت سال 92 شركت كنم!اما كارشناسيم رو خرداد 93 تموم ميكنم!راهي هست كه بنده بتونم ثبت نام كنم!مثل اينكه بايد تا آخرين روز مهلت ثبت نام كارشناسي رو تموم كرد!
ضمنا اگه آشنا داشته باشيم چي!اگه ميشه به اونا رو بندازم!
ممنون از سايت خوبتون :eek:
-----------------------------
سلام. در این مورد بنده اطلاع دقیقی ندارم. بهتر است که شما با معاونت آموزش قوه قضاییه تماس بگیرید.
مجید
0 #14 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391مجید 1391-07-12 16:24
سلام آقای صفایی سوالم مشابه سوال احسانه درباره آزمون قضاوت سربازم و عدم غیبت دارم ولی تو ثبتنام خطا میده میگه بای پر بشه خواهش میکنم کمکم کنید تا پایان امشب مهلت دارم!!!!!
------------------------------------------

سلام.‏ نظرات بعد از احسان را بخوانید.‏ دوست عزیزمان پاسخ داده اند که ‏.
مازیار
0 #13 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391 —مازیار 1391-07-08 18:11
سلام آقای صفایی. برای آزمون قضاوت تازه شروع کردم به خوندن. آیا امیدی هست در این فرصت باقیمانده تمام منابع رو بخونم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید. ممممنووون
---------------------------------------------
سلام. بستگی به پایه شما و تلاش بعداز این دارد. افرادی بوده اند که با مطالعه 40 روزه به موفقیت رسیده اند. شماهم می توانید انشاا... یکی دیگر از این افراد باشید! . وقت را از دست ندهید. ساعات و کیفیت مطالعه را به حداکثر ممکن برسانید. انشاا... که موفق خواهید شد.
رضا.ب
+1 #12 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391رضا.ب 1391-07-08 16:51
به نقل از احسان:
سلام آقای صفایی من کارت پایان خدمت ندارم غیبت هم ندارم الان میخوام واسه قضاوت شرکت کنم در قسمت تکمیل فرم تاریخ کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی میخواد باید چیکار کنم؟وقتی هم وارد نمیکنم به مرحله بعد میرم اخطار میده که تاریخ وارد کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
------------------------------------------
سلام.اتفاقا دیروز خیلی دنبال این بودم که چه تاریخی باید وارد شود.راهی پیدا نکردم!. به نظرم چونکه گزینه عدم غیبت بعدا در شرایط اضافه شده، فراموش کرده اند که چنین گزینه ای در فرم ثبت نام درج شود. با معاونت آموزش تماس بگیرید.اگر نشد تنها راه باقی مانده وارد کردن تاریخ صوری است. مثلا 1391/08/25

سلام
با احترام، جواب سوال اشتباه درج شده. معافیت قانونی مشمول معافیت موقت تحصیلی هم میشه و تاریخ فارغ التحصیلی هم تاریخ ارائه معافیت تحصیلیه. همون معافیتی که موقع قبولی از دانشگاه از طرف نظام وظیفه صادر شده و مطمئنا مال چند سال قبله و نیازی به وارد کردن تاریخ صوری نیست.
--------------------
سلام. برداشت بنده چیز دیگری بود. به همین خاطر گفتم که با معاونت تماس بگیرند و اگر نشد... . ممنون از تذکرتان
همکلاسی کارشناسی
0 #11 سوالهمکلاسی کارشناسی 1391-07-08 11:05
با عرض سلام
حامد جان میخواستم بدون.... مرسی
داداش تا شب منتظر جوابتم چون وقت واسه ثبت نام کمه!
----------------
سلام. هاتف چندبار بهت زنگ زدم!
جزءهیچ کدام به حساب نمیاد متاسفانه!!!
احسان
0 #10 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391احسان 1391-07-08 11:02
آقای صفایی خیلی خیلی ممنون که به این سرعت پاسخ سوالاتمون میدید واقعا تشکر
احسان
0 #9 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391احسان 1391-07-08 09:33
سلام آقای صفایی من کارت پایان خدمت ندارم غیبت هم ندارم الان میخوام واسه قضاوت شرکت کنم در قسمت تکمیل فرم تاریخ کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی میخواد باید چیکار کنم؟وقتی هم وارد نمیکنم به مرحله بعد میرم اخطار میده که تاریخ وارد کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
------------------------------------------
سلام.اتفاقا دیروز خیلی دنبال این بودم که چه تاریخی باید وارد شود.راهی پیدا نکردم!. به نظرم چونکه گزینه عدم غیبت بعدا در شرایط اضافه شده، فراموش کرده اند که چنین گزینه ای در فرم ثبت نام درج شود. با معاونت آموزش تماس بگیرید.اگر نشد تنها راه باقی مانده وارد کردن تاریخ صوری است. مثلا 1391/08/25
غلام
0 #8 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391غلام 1391-07-05 20:33
آقا سلام.بنده امروز واسه وکالت ثبت نام کردم الان متوجه شدم یه شماره از شماره سریال کارت معافیتم درج نشده.آیا مشکلی ایجاد میکنه؟چجوری باید رفع نقص کنم؟کی و کجا؟ما ک همیشه زحمتمون با شماس :-)
---------------------------------------
سلام. فکرنکنم مشکلی پیش بیاد.جهت اطمینان بیشتر با کانون شهرخود تماس بگیرید
مجید
0 #7 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391مجید 1391-07-05 15:54
سلام
میخواستم بدونم افراد گروه دوم که در صورت داشتن معدل بالای 17 از آزمون اولیه معاف هستند شامل دانشگاه های غیر انتفائی هم میشه؟
با تشکر
---------------------------------------
سلام.خیر
رضا نامدار
0 #6 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391رضا نامدار 1391-07-05 09:54
آقا چرا استرس وارد میکنی؟ :cry:
------------------------------------------
من نمی تونم بگم وقت را بکشید. برید پی الافی و یکسال عقب بیافتید. وقت را نکشید! چون اگه از الآن شروع کنید می تونید مباحث را جمع کنید.
غلام
0 #5 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391غلام 1391-07-04 20:20
سلام.ی سوال داستم.من میخوام واسه قضاوت و وکالت شرکت کنم.مدرکم هنوز آماده نیست تازه فارغ التحصیل شدم.از دانشگاه ی گواهی گرفتم ک نوشته تمام واحد های دوره کارشناسی را گذرانده و مراحل فارغ التحصیلی در دست اقدام است...این کفایت میکنه؟مارو از نگرانی در بیارید
-----------------------------------------
سلام. به نظر میرسه کفایت میکنه.جهت اطمینان بیشتر وکالت به کانون شهرتان مراجعه کنید. و جهت قضاوت با 02188809059 یا 02188809066 تماس بگیرید.یکی از شماره ها پاسخگوست
رضا نامدار
0 #4 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391رضا نامدار 1391-07-04 10:02
سلام مجدد

به نظرتون دیگه شروع کنیم به خوندن جزای عمومی و دادرسی/؟؟؟؟؟؟؟ت ا کی صبر کنیم؟
-----------------------------------
سلام. وقت را تلف نکنید. سریعا شروع کنید
ستاره
0 #3 راهنماییستاره 1391-07-03 11:59
سلام
حامد جان می خواستم بدونم این واحد های بردیس دانشگاه آزاد مثل واحدهای بین الملل؟؟؟ از نظر هزینه.....
و یک سوال دیگه اینکه می خواستم بدونم که توی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد مثل کنکور سراسری آزاد (از دیبلم به کارشناسی) الویت بندی مهمه یا نه؟؟؟؟یعنی من با توجه به علاقم بزنم مثل جاهای که نزدیک هست ولی 50% احتمال قبولی هست رو هم بزنم یا اینکه فقط شهر های که احتمال قبولی 90% دارم از اول بزنم واصلا اون هایی که زیر 90% نزنم؟؟؟یا یک جور دیگه اگه بخوام بگم به نظر شما هر 10 تا الویت رو بزنم با نه فقط 2 یا 3 شهرهای که احتمال می دم قبول می شم رو بزنم؟؟
احسان
0 #2 قضاوتاحسان 1391-07-02 13:59
سلام آقای صفایی در اصلاحیه اومده که کسانی هم که کارت پایان خدمت ندارند میتونن شرکت کنن حالا من میخوام بدونم که اگه کسی تمام مراحل قبول شه تکلیف خدمت سربازیش چی میشه ممنون
-------------
سلام. ممنون از اطلاع رسانی شما. به نظر می رسد خدمت سربازی را در امر تصدی قضا انشاا... خواهد گذراند. البته جهت کسب اطلاعات دقیق در وقت اداری با معاونت آموزش قوه قضاییه تماس بگیرید (در ساعات ابتدایی صبح خطها خلوت تر خواهد بود)
بهامین
0 #1 شرايط عمومي و اختصاصي آزمون قضا سال 1391بهامین 1391-07-02 09:51
خدا رو شکر نخوندم اصلا حس خوندنش نیومد

مطالب مرتبط