پرینت

آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392

با استناد به "آیین نامه نحوه جذب،گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضا و استخدام قضات" مصوب 26/2/92 رییس محترم قوه قضاییه و با عنایت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شایسته سالاری در تصدی منصب خطیر قضا، قوه قضاییه از اشخاص واجد شرایط زیر برای شرکت در مصاحبه علمی اشخاص معاف از آزمون کتبی دعوت به عمل می آورد:
الف. جذب اختصاصی :
 
1. شرایط داوطلبان دانشگاهی:
1-1.         دانش‌آموختگان کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل 16.
1-2.         دانش‌آموختگان کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل 17.
1-3.         دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل 16 و مدرک کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها، فقه و حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی.
1-4.         دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه اول، منوط به داشتن حداقل معدل16.
1-5.         دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل 17 و مدرک کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها.
1-6.         دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هر یک از گرایش‌ها از دانشگاه‌های گروه دوم، منوط به داشتن حداقل معدل17.
1-7.         دانش‌آموختگان و دانشجویان دکتری تخصصی رشته الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی، منوط به داشتن مدرک کارشناسی در رشته حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی یا مدرک کارشناسی ارشد پیوسته رشته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی.
1-8.         رتبه‌های اول تا پنجاهم آزمون سراسری مرکز امور مشاوران و وکلاء قوه قضائیه و آزمون  سراسری وکالت کانون ­وکلای دادگستری، به تأیید مراجع مربوط.
1-9.         وکلاء و مشاوران پایه یک دادگستری، مشروط به داشتن پنج سال سابقه کار متوالی و مؤثر به عنوان وکیل یا مشاور پایه یک دادگستری، به تأیید کانون یا مرکز مربوط.
1-10.    دانش آموختگان و دانشجویان مقطع دکتری تخصصی در هریک از گرایش­های رشته حقوق، فقه و حقوق و الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی ، مشروط به داشتن مدرک کارشناسی در یکی از گرایش های رشته حقوق یا مدرک کارشناسی ارشد پیوسته در یکی از گرایش­های رشته معارف اسلامی و حقوق صرفاً پس از انجام مصاحبه به منظور بررسی سوابق علمی و تجربی و قابلیت­های دانشی فرد برای تصدی منصب قضاء برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی می شوند.
 
 
 
2.  شرایط داوطلبان حوزوی:
2-1.         دانش‌آموختگان سطح دو از حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان، تهران و اهواز ، منوط به داشتن مدرک کارشناسی حقوق در هر یک از گرایش‌ها با حداقل معدل 16 مدرک کارشناسی.
2-2.         دانش‌آموختگان سطح دو در گرایش حقوق و قضاء اسلامی از حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان، تهران و اهواز ، منوط به داشتن حداقل معدل 17.
2-3.         دانش‌آموختگان سطح سه در گرایش‌های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی از حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان، تهران و اهواز.
2-4.         دانش‌آموختگان سطح چهار در گرایش‌های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی از حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان، تهران و اهواز.
2-5.         دارندگان مدرک سطح (3) و (4) حوزه علمیه از حوزه­های علمیه گروه اول، مشروط به داشتن مدرک کارشناسی در هریک از گرایش های رشته حقوق صرفاً پس از انجام مصاحبه به منظور بررسی سوابق علمی و تجربی و قابلیت­های دانشی فرد برای تصدی منصب قضاء برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی می­شوند.
 
 ملاحظات:
1.      گروه اول دانشگاهی شامل دانشگاه­های امام صادق (ع)، تربیت مدرس، تهران (پردیس‌های مرکزی و قم)، شهید بهشتی (پردیس یک)، شهید مطهری (ره)، شیراز، علامه طباطبایی (ره)، فردوسی مشهد و مفید می­باشد.
2.      گروه دوم دانشگاهی شامل سایر دانشگاه­های دولتی دارای مقطع دکتری تخصصی (PhD) در یکی از گرایش­های رشته حقوق و دانشگاه­های آزاد اسلامی (واحدهای علوم و تحقیقات تهران و تهران مرکزی)، بین‌المللی امام خمينی (ره) قزوين، تبریز، شاهد، شهید باهنر کرمان و شهید چمران اهواز می­باشد.
3.      پردیس‌های دانشگاهی احصاءنشده و دوره­های مجازی، غیرحضوری، نیمه‌حضوری و الکترونیک از شمول بندهای (1 ) و (2) مستثنی است.
4.      در خصوص داوطلبان حوزوی منابع فقه و اصول برای مشمولان بند (1) بیع مکاسب، رسایل و جلد (1) کفایه، مشمولان بند (2) شرح لمعه و اصول مظفر و مشمولان بند (3) و (4) بیع و خیارات مکاسب، رسایل و جلدین کفایه می­باشد.
5.      مبنای پرسش در مصاحبه کیفری قانون جدید مجازات اسلامی مصوب 11/2/1392 است.
6.      حداقل و حداکثر سن در زمان ثبت­نام به ترتیب 22 و 36 سال تمام می­باشد.
تبصره: موارد زیر به شرط ارائه تأییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
1. داوطلبانی که از تاریخ 31/6/59 لغایت 29/5/67 در جبهه حق علیه باطل به طور داوطلبانه خدمت کرده­اند، به میزان حضور در جبهه و مدت زمان بستری شدن ویا استراحت پزشکی در اثر جراحت در جبهه.
2. داوطلبان آزاده، به میزان مدت اسارت.
3. داوطلبان دانش آموخته کارشناسی ارشد یا سطح سه، به مدت دو سال
4. داوطلبان دانش آموخته دکتری تخصصی یا سطح چهار، به مدت چهار سال
داوطلبان تنها میتوانند از یکی از موارد مذکور در این تبصره استفاده کنند و مدت اضافه شده به حداکثر سن مقرر، در هر حال، نمیتواند از چهار سال بیشتر باشد.
7.      ثبت نام کنندگان در صورت قبولی در مصاحبه علمی برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی خواهند شد.
8.      متقاضیان جذب اختصاصی برای اطلاع از مدارک لازم جهت شرکت در مصاحبه علمی و ثبت­نام  می­توانند از تاریخ 26/5/92 به سایت معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه به نشانی : www.amoozeshghanoon.ir مراجعه کنند. 
ب. جذب عمومی:
آزمون سراسری قضاوت سال 1392 به صورت دو مرحله­ای (تستی و تشریحی) برگزار خواهد شد. مرحله اول این آزمون در تاریخ 10 آبان ماه برگزار و پذیرفته­شدگان مرحله اول (آزمون تستی) به مرحله آزمون تشریحی راه پیدا خواهند کرد. ثبت نام، دهه اول مهرماه سال جاری از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org  انجام خواهد گرفت. پذیرفته­شدگان مرحله تشریحی در صورت قبولی در مصاحبه علمی برای طی مراحل گزینش به اداره کل مربوط معرفی خواهند شد.
سؤالات جزایی آزمون کتبی (اعم از تستی و تشریحی) و مصاحبه علمی پذیرفته­شدگان، بر اساس قانون مجازات اسلامی مصوب 11/2/1392 ، خواهد بود. شرایط و ضوابط ثبت­نام در این آزمون به موجب "آیین نامه نحوه جذب، گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضا و استخدام قضات" مصوب 26/2/92 رییس محترم قوه قضاییه تعیین می­شوند.

      روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضائیه

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

دیدگاه‌ها   

هومن ملاحی
0 #20 پاسخ: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392هومن ملاحی 1395-06-11 18:22
سلام علیکم ببخشیدمدرک کارشناسی برای طلاب دررشته حقوق یایکی ازگرایش های آن برای طلاب جدای ازمدرک سطح دوحوزه است ببخشیدالتماس دعا
---------------------------
سلام. متوجه نشدم سوال بود یا؟!
محمد جمالی
0 #19 جذب اختصاصیمحمد جمالی 1394-11-01 04:34
سلام...چند تا سوال در رابطه با جذب اختصاصی داشتم
1.برای قبولی در مصاحبه ی علمی، صرف خواندن قوانین کافی می باشد؟
2.چه مدت طول می کشد تا نتایج مصاحبه اعلام شود؟
3.بین رفتن به خدمت ( اردیبهشت 95)و شرکت در مصاحبه علمی،انتخاب یکی شون برایم سخت شده، نمی دونم چی کار کنم؟! کمکم کنین
-----------------------------
سلام. 1. نخیر. باید پیش زمینه ای هم از مطالعه کتب داشته باشید. اگر زمینه خوبی دارید، مطالعه مواد کمکتان خواهد کرد. 2. اطلاع ندارم. 3. این به هدف شما، علاقه تان و ... بستگی دارد. اگر به قضاوت علاقه نداریدف صرفاً به خاطر فرار از سربازی سراغ قضاوت نروید. اگر وارد دوره ارشد شوید، با گرفتن طرح های کسری خدمت، تا 19 ماه کسری خدت می توانید بگیرید. ر.ک. دفاتر تحقیقات کاربردی ناجا، دانشگاه امام حسین ع و ...
حسین nnnn
0 #18 پاسخ: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392حسین nnnn 1394-06-25 07:27
سلام ایا کارشناسی فقه و حقوق دانشگاه خوارزمی کرج شامل جزب اختصاصی میشود تگر معدل بالا باشد؟
---------------------
سلام. در اطلاعیه گفته شده کرج. از معاونت آموزش قوه قضاییه بپرسید لطفا
صدرا
0 #17 پاسخ: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392صدرا 1394-04-08 06:38
باسلام.ببخشید میخواستم بدونم برای شرکت در آزمون کتبی باید معدلمون بالای 16باشه یا فقط اگربخواهیم از آزمون کتبی معاف بشیم باید معدل بالای16 داشته باشیم؟
باتشکر فراوان
---------------------------
سلام. اگر بخواهید از آزمون کتبی معاف شوید باید معدلتان بالای ۱۶ باشد. با ئجود سایر شرایط. آزمون، شرط معدل ندارد.
سهیل00
0 #16 پاسخ: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392سهیل00 1394-01-31 10:44
سلام.بنده تمام واحد های درسی کارشناسی ارشد را گذرانده ام و تنها دفاع نکرده ام.آیا میتونم در جذب اختصاصی قضاوت شرکت کنم؟ لطفا راهنماییم کنید.
--------------
سلام. فعلا که جذبی در کار نیست. منتظر اعلام ضوابط باشید
حمیده قاسمی
0 #15 پاسخ: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392حمیده قاسمی 1393-08-05 20:07
بنده مدرک کارشناسی ارشد را از دانشگاه علوم
و تحقیقات اصفهان و با معدل 19 اخذ کردم.
این دانشگاه قبلا فقط در مقطع دکترا جذب دانشجو
داشتند
حال چرا باید علوم و تحقیقات تهران جزء دانشگاه های
گروه دوم باشد ولی دانشجویان علوم و تحقیقات
اصفهان از این فرصت محروم هستند؟!
این منصفانه نیست و به نظر تصمیم عادلانه ای برای
دستگاه قضا نیست!!!!!
سجاد1147
-1 #14 hdhdسجاد1147 1392-08-13 14:10
سلام.میشه مراحل بعد از قبولی در آزمون تستی رو بگید؟و تا گزینش چقد طول میکشه؟
-------------------------
سلام. مضاحبه های عقیدتی و سیاسی و روان شناسی و ... . حداقل یکسال
شريف احمد علي
-1 #13 استخدام دختر یا پسرشريف احمد علي 1392-06-30 04:31
با سلام و خداقوت . در متن اگهی چیزی از جنسیت مطرح نشده لطفا بفرمایید که شامل خانمها نیز می باشد که البته جنگ نرفته و اسیر هم نشده اند.
----------------------------
سلام. فعلا رسما مشخص نشده است. چند روزی صبر کنید تا ثبت نام آغاز شود. مشخص می شود.
taghavi
0 #12 RE: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392taghavi 1392-06-26 06:46
با سلام! من یه سوال دارم، در مورد کسانی که دعوت به مصاحبه شدن و شرکت نکنن میتونن در آزمون کتبی شرکت کنند؟ هر چقدر زنگ زدم کسی پاسخگونبود. اگر سریعتر پاسخ بدید ممنون می شم.
-----------------------------
سلام. به نظرم مشکلی ندارد، اما با خودشان تماس بگیرید. شماره دیگری پیدا کنید/
ادیبه
0 #11 RE: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392ادیبه 1392-06-24 18:39
سلام خواهر شهیدآیاطبق تبصره2عضوخانواد ه شهیدمحسوب می شودوشامل سهمیه خانواده شاهد میشودچنددرصدلطف اپاسخ دهیدباتشکر
--------------------------
سلام. الاع ندارم. از معاونت اموزش قوه قضاییه سوال کنید
سینا
0 #10 RE: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392سینا 1392-06-24 17:40
به نقل از سینا:
من با معاونت آموزش تماس گرفتم کفتن دانشگاه گیلان در لیست گروه دوم دانشگاهی نیست
-----------------------------
سلام. تا جایی که بنده اطلاع داشتم، این دانشگاه دوره دکتری داشت و بایستی در گروه دو می بود.

بله من هم همینو گفتم اتفاقاً دوره ی دکتری هم داره نمی شه به معاونت آموزش اهعراض کرد؟ آخه طبق ملاکی که دادن گیلان باید باشه این اصلاً درست نیست!
-------------------
سلام. به نظر من آنها دچار اشتباه هستند، دلیل عدم درج نام دانشگاهتان را پیگیر باشید و توضیح دهید که دکتری دارد. مجددا تماس بگیرید
سینا
0 #9 RE: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392سینا 1392-06-24 11:07
من با معاونت آموزش تماس گرفتم کفتن دانشگاه گیلان در لیست گروه دوم دانشگاهی نیست
-----------------------------
سلام. تا جایی که بنده اطلاع داشتم، این دانشگاه دوره دکتری داشت و بایستی در گروه دو می بود.
سینا
0 #8 RE: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392سینا 1392-06-22 07:12
به نقل از سینا:
ببخشید با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟ چون تو سایت فقط ایمیل داده که اونم جواب نمیدن
---------------------------
سلام. لطفا کامنت ها را چندبار ارسال نفرمایید.
شماره تلفن اداره کل گزینش و استخدام قضات جهت تماس های ضروری 88808974-021
اگر پاسخ ندادند از 118 تهران بگیرید. 02133333333

شرمنده می فکر می کنم نمیاد دوباره می فرستم در هر صورت ممنون لطف بزرگی کردید
سینا
0 #7 RE: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392سینا 1392-06-21 20:37
ببخشید با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟ چون تو سایت فقط ایمیل داده که اونم جواب نمیدن
---------------------------
سلام. لطفا کامنت ها را چندبار ارسال نفرمایید.
شماره تلفن اداره کل گزینش و استخدام قضات جهت تماس های ضروری 88808974-021
اگر پاسخ ندادند از 118 تهران بگیرید. 02133333333
سینا
0 #6 RE: آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392سینا 1392-06-21 20:19
به نقل از سینا:
سلام خسته نباشید مگه معدل بالای 17 دانشگاه گیلان که دکترای حقوق خصوصی داره جزو بند های جذب اختصاصی محسوب نمی شه؟
-----------------------
سلام. چرا. گروه دوم دانشگاهی محسوب می شود.

پس چرا موقع ثبت نام میگه که جزو شرایط نیستید؟
-------------------------
سلام. بهتر است تلفنی با معاونت اموزش قوه قضاییه تماس بگیرید.
سینا
0 #5 آزمون قضاوتسینا 1392-06-20 09:42
سلام خسته نباشید مگه معدل بالای 17 دانشگاه گیلان که دکترای حقوق خصوصی داره جزو بند های جذب اختصاصی محسوب نمی شه؟
-----------------------
سلام. چرا. گروه دوم دانشگاهی محسوب می شود.
sajjad
0 #4 فرآیندثبت نامsajjad 1392-06-12 11:31
سلام خدمت آقای صفایی. یکی از مواردی که باید ضمن ثبت نام آزمون قضاوت ویا وکالت صورت بگیرد داشتن مدرک دانش آموختگی هست
با این حال بنده فارغ التحصیل تیرماه 92میباشم اما حسب مورد گواهی موقت ویا مدرک آموزشی در طی فرایند اداری خود میباشد
ضمن اینکه این احتمال هم وجود داردتا اواخرمهر ماه مدرک آماده بشود،در این صورت آیا میتوان در این گونه امتحانات شرکت کرد
بدون داشتن گواهی موقت؟؟ اگه بله راهکارش رومعرفی بفرمایید
ضمن تشکر از حسن نیت جنابعالی
-------------------------
سلام. از دانشگاهی که فاغ التحصیل شده اید گواهی مبنی بر اتمام دوره کارشناسی(فارغ التحصیلی) باید بگیرید. این گواهی را سریعا آماده می کنند. حتما پیگیر باشید و بگویید که لازم دارید.
ضمنا آگهی ثبت نام که منتشر شد، توضیحات لازم را خواهند داد. به طور مثال کانون گفته:
متقاضيان از اسکن گواهي تعداد واحدهاي گذرانده شده خودداري نمايند زيرا فقط گواهي فارغ التحصيلي يا دانشنامه مبناي مجوز شركت در آزمون مي باشد بنابراين دانشجويان ترم آخر و كساني كه در گواهي صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها كلمه"فارغ التحصيل" یا " دانش آموخته " قيد نشده باشد حق شركت در آزمون را نخواهند داشت.
سلام
0 #3 salamسلام 1392-06-06 17:56
به نقل از .maryam:
سلام دوستان خسته نباشید
من آخرش نفهمیدم چه فرقی میکنه توی چه دانشگاهی خونده باشی من توی پیام نور کارشناسی رو گرفتم والان توی مجازی ارشد میخونم.هر جا مدرکتو بگیری مگه زحمت نمیکشی واسه نمره ودرس....هر جا سر میزی اینها رو استثنا کردن....یه دفعه جمع کنن این دانشگاهها رو... :oops:

نگران نباش دوست عزیز
ما هم یه خدایی دارم
.maryam
-1 #2 سلام.maryam 1392-06-02 15:19
سلام دوستان خسته نباشید
من آخرش نفهمیدم چه فرقی میکنه توی چه دانشگاهی خونده باشی من توی پیام نور کارشناسی رو گرفتم والان توی مجازی ارشد میخونم.هر جا مدرکتو بگیری مگه زحمت نمیکشی واسه نمره ودرس....هر جا سر میزی اینها رو استثنا کردن....یه دفعه جمع کنن این دانشگاهها رو... :oops:
نیما
+1 #1 آگهی جذب عمومی اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 1392نیما 1392-05-28 08:01
سلام.آقایون شب می خوابن صبح یادشون میاد که بعد از سال ها بگن، معدل بالای 17 دانشگاه های دولتی بدون مقطع دکترا ،به درد نمی خوره ،غافل از اینکه من و خیلی های دیگه ،تو 4 سال کارشناسی به خاطر معافیت از آزمون کتبی قضاوت حداکثر تلاشمون رو برای بالا نگه داشتن معدلمون کردیم ،جالب اینجاست که بعضی از دانشگاه های غیردولتی معاف از آزمون کتبی در آیین نامه، معدل مقطع کارشناسیشون تو کارشناسی ارشد هیچ امتیازی به حساب نمیاد.
-------------------
با سلام. حقیقتاً مشخص نیست این تفکیک برچه اساس علمی‌ای بوده. بهتر است اعتراضات خود را با معاونت آموزش قوه قضاییه درمیان بگذارید.

مطالب مرتبط