پرینت

دوازدهمین کنگره جهانی پیشگیری از جرم و عدالت کیفری

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در مقاله های جرم‌شناسی

دوازدهمین کنگره پیشگیری از جرم و بسط عدالت کیفری از 12لغایت 19 آوریل 2010 برابر با 23 لغایت 30 فروردین ماه 1389 در شهر سالوادور برزیل برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، کنگره مذکور با موضوع "راهکار‌های فراگیر برای چالش‌های جهانی: پیشگیری از جرم و نظام‌های عدالت کیفری و تدوین و توسعه آنها در دنیایی متغیر" به میزبانی دولت برزیل و به مناسبت پنجاه وپنجمین سالگرد برگزاری نخستین کنگره ملل متحد در باره پیشگیری از جرم و بسط عدالت کیفری، برگزار گردید.
این کنگره مجمعی جهانی است که سیاستگزاران و وکلا با تخصص های گوناگون در امر پیشگیری از جرم و دالت کیفری از تمامی سطوح اجتماع را گردهم می آورد که به همت دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد برگزار می گردد.
 کودکان، جوانان و جرم؛ تروریسم؛ پیشگیری از جرم؛ قاچاق مهاجران و اشخاص؛ پول شویی؛ جرایم رایانه ای؛ همکاری بین المللی در مبارزه علیه جرم و جلوگیری از خشونت علیه مهاجران و خانواده های آنان هشت موضوعی هستند که در دستور کار این کنگره قرار دارند.
برگزاری کنگره پیشگیری از جرم از 1955 تا کنون آغاز و هر پنج سال یکبار در نقاط مختلف جهان برگزار شده است.
آقای دکتر شهرام ابراهیمی، عضو هیأت علمی دانشکدۀ حقوق دانشگاه شیراز مقاله ای در مورد این کنگره نگارش کرده اند. در این مقاله، از پیشینه کنگره، دستاوردهای کنگره، اصول راهبردی پیشگیری از جرم و ... سخن گقته اند.
متن حاضر در نشریه جرم‌شناسی پیشگیری دادگستری کل استان خراسان رضوی چاپ شده است، اما این مقاله در دسترس دوستان محترم نبود و به همین دلیل فایل اسکن شده آن در ادامه مطلب جهت دانلود قرار می‌گیرد.
برای دریافت فایل روی لینک زیر کلیک کنید...

download  

نوشتن دیدگاه

لطفاً نظر خود را در این کادر وارد کنید

دیدگاه‌ها   

مینا ش
+1 #3 RE: دوازدهمین کنگره جهانی پیشگیری از جرم و عدالت کیفریمینا ش 1392-05-08 18:55
سلام مجدد اقای صفایی. یک سوال دیگه از خدمتتون داشتم؛
کتاب ترجمه حقوق جزای آمریکا استاد حسین آقایی نیا هم در مورد موضوع پایان نامه من مطلبی داره ؟متاسفانه من نتونستم این کتابو پیدا کنم. میخوام بدونم اگه داره هرجور شده کتابو پیدا کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
---------------------------
سلام. الان حضور ذهن ندارم، فکر می کنم مطالبی داشت. اما دقیقا یادم نیست. ضما از خود آقا دکتر اقایی نیا هم می توانید کمک زیادی بگیرید. به دانشکده حقوق و علوم سیاسی مراجعه کنید. شاید کتاب در کتابخانه آنجا باشد.
نقل قول کردن
مینا ش
+1 #2 RE: دوازدهمین کنگره جهانی پیشگیری از جرم و عدالت کیفریمینا ش 1392-05-06 13:31
بی نهایت سپاسگزارم آقای صفایی
بله من برای پایان نامه نیاز دارم.موضوع پایان نامم این هست: حبس زدایی و کیفرهای جایگزین حبس در حقوق کیفری ایران و آمریکا. راستش من حدود دو ماهه دیگه به دلیل اینکه همسرم در آمریکا دانشجو هست عازم آمریکا هستم واسه همین پایان ناممو تطبیقی کار کردم شاید یه چیزی یاد بگیرمو به دردم بخوره ولی از نظر زبان تخصصی ضعیفم و برای همن میخواستم مطمئن باشم و دنبال لغاط بگردم. البته انشا الله به لطف خدا اونجا تا بتونم روی زبان تخصصی کار میکنم.کمتر از یکماه هم برای جمع آوری مطالب در حقوق آمریکا فرصت دارم در رابطه با مواردی که تو نظر قبل نام بردم و + کیفرهای جایگزین حبس در حقوق آمریکا شدیدا نیاز به مقاله و کتاب دارم.ممنون میشم هر راهنمایی که میتونید به من بکنید.
----------------------
سلام. شما بایستی با آقای دکتر نجفی ابرندآبادی، خانم دکتر مهرا، اقای دکتر صفاری و ... صحبت کنید. شماره تماس آقای دکتر صفاری در پروفایل ایشان در سایت دانشگاه شهید بهشتی درج شده است.
برای کتاب هم، به سایت زیر مراجعه کنید و عناوینی که گفتم را مطالعه کنید.
irandoc را بگردید در این زمینه ها پایان نامه زیاد داریم. البته در لابلای مطالب به آمریکا اشاره داشته اند.
پایان نامه آقای دکتر حاجی تبار در دانشگاه شهید بهشتی در زمینه جایگزین های حبس است. 15 صفحه اول ان در سایت ایرانداک باید باشد. از اقای جوانمرد هم می توانید کمک بگیرید. ایشان دانشجوی دکتری شهید بهشتی و رتبه 1 دکتری هستند.

آقای دکتر محمدجعفر ساعد هم می توانند کمکتان کنند
criminalscience.blogfa.com
برای جایگزین های حبس کتاب بسیار زیادی وجود دارد، اما در لابلای متن به آمریکا اشاره داشته اند. این را حتما ببینید
www.unodc.org/.../07-80478_ebook.pdf
باید دنبال کتاب و مقاله با این عناوین باشید
Alternatives to incarceration
Alternatives to Imprisonment
Alternative to incarceration
Alternative to Imprisonment
Community penalties
Community penalty
در سایت زیر می توانید دانلود کنید. libgen.org
به سایت های دیتابیس مقالات علمی هم مراجعه کنید مطالب زیادی دارند. البته باید دانشگاه شما عضو این سایت ها باشند تا بتوانید فولتکست دانلود کنید.
اگر در مورد انگلستان، ولز، آلمان یا ترکیه مطلب نیاز داشتید کتاب خانم دکتر Öznur Sevdiren از اساتید ترکیه ای مفید خواهد بود. این کتاب، رساله دکتری ایشان بوده که در سال 2011 تبدیل به کتاب شد.
Alternatives to Imprisonment in England and Wales, Germany and Turkey
اطلاعات دقیق در مورد پایان نامه تان را از اساتید پیگیر باشید! بنده هم دانشجویی بیش نیتم.
یاحق
نقل قول کردن
مینا ش
+1 #1 RE: دوازدهمین کنگره جهانی پیشگیری از جرم و عدالت کیفریمینا ش 1392-05-05 13:43
جناب اقای صفایی سلام.
نمازو روزه هاتون قبول درگاه حق
سوالی از خدمتتون داشتم. من در رابطه با نهادهای 1.تعویق صدور حکم، 2.تعلیق اجرای مجازات،3. آزادی مشروط،4. نیمه آزادی در حقوق آمریکا به دنبال اطلاعات دقیقی هستم میخواستم اگر امکانش هست معادل لاتین آنها را برام در حقوق آمریکا بفرمایید تا من بتونم در اینترنت به راحتی دنبال مقاله و ... باشم. اگر هم که خود شما منابعی رو سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم.
-------------------------
سلام. با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
اگر برای کار تحقیقی کلاسی نیاز دارید، اطلاعات سایت ویکی پدیا و مقالات کوتاه سایت های دیگر معمولا کفاف می کند. مثلا لینک زیر
en.wikipedia.org/wiki/Deferred_sentence
voices.yahoo.com/.../
کتب مختلفی در بازار وجود دارد که در مورد حقوق جزای امریکا می توانید مطالعه کنید. در مورد موارد خواسته شده این لغات را جستجو کنید.
تعلیق مراقبتی Probation.
Suspension Of Punishment تعلیق مجازات
قرار تعلیق اجرای مجازات order of suspension of a punishment
آزادی مشروط Parole. به زندانی ای که از ازادی مشروط استفاده می کند Parolee می گویند.
نیمه آزادی Semi-detention و یا Semi-liberty می تواند باشد.
تعویق deferment of penalties یا defered sentence
اگر برای پایان نامه نیاز دارید بایستی به کتب و مقالات انگلیسی مراجعه کنید. در صورت نیاز بفرمایید.
نکته آخر اینکه، لغات مشابه متعددی می توان برای موارد فوق پیدا کرد. مقاله «نظام تعویق کیفر: از نظر تا عمل (مطالعه تطبیقی)» هم کمک رسان خواهد بود. چراکه هم از لحاظ محتوا به تحقیق شما مربوط است و هم واژه نامه در انتهای آن دارد. در اینترنت جستجو کنید فایل pdf آن موجود است.
موفق باشید.
نقل قول کردن