پرینت

بررسی جرم جعل و تزوير از منظر آموزه های اسلامی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در مقاله های جزایی

در اين نوشتار سعي بر آن است تا به بررسي جرم جعل و تزوير از ديدگاه فقهي بپردازيم. با توجه به ماهيت اين جرم و بيان ريشه ها و معاني آن و تصريح فقها و حقوق دانان، جعل و تزوير از مصاديق جرايم تعزيري مي باشد. اين بررسي، تمركز خود را بيشتر معطوف به رويكردهاي فقهي قرار داده و مطالبي از قبيل واژه شناسي فقهي و بيان واژههاي مترادف با جعل و تزوير را با امعان نظر بيشتري مورد مداقه قرار ميدهد. مطالعه جعل و تزوير از نظرگاه قرآن و رهيافتي كه فقها براي تحليل آن داشته اند از ديگر مباحث مورد توجه نگارندگان بوده است. مقاله حاضر پژوهشي است براي شناخت بيشتر و بهتر از جرم جعل و تزوير از ديدگاه فقه و در بردارنده بحثهايي كاربردي و قابل استفاده در دعاوي و محاكم كيفري براي وكلا، قضات و كارشناسان دادگستري است.

دانلود

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

دیدگاه‌ها   

دانشجوی فردوسی مشهد
+1 #1 RE: بررسی جرم جعل و تزوير از منظر آموزه های اسلامیدانشجوی فردوسی مشهد 1392-09-27 17:13
باسلام.یک تحقیقی به من داده شده که آیا استفاده از عکسای داخل پیج یا صفحه ی فیس بوک کسی وقرار دادن اون بر روی سایت های رسمی آیا جرم هست واگر هست یا نیست، برای تحقیق به کدام منابع مراجعه کنم؟
----------------------
سلام. سوالتان کلی است. بایستی دید صفحه شخصی بوده یا خیر. مثلا شاید جرم دسترسی غیرمجاز محقق شود یا ... . به قانون جرایم رایانه ای مراجعه کنید.

مطالب مرتبط