پرینت

معرفی کتاب پیشگیری از جرم در موافقت نامه های همکاری امنیتی ج.ا.ا.

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز باستانی و آرزوی سلامتی، سعادت و بهروزی دوستان و اساتید گرانقدر، اولین نوشته سایت در سال 1393 را به معرفی کتاب یکی از محققین جوان اختصاص می‌دهیم.

 

   معرفی کتاب:

 به تازگی کتاب پیشگیری از جرم در موافقت نامه های همکاری امنیتی جمهوری اسلامی ایران تألیف آقای عباس کرمی پورسیار(کارشناسی ارشد حقوق کیفری دانشگاه مفید) با همکاری مجمع علمی و فرهنگی مجد به زیور چاپ آراسته گشته است. نگارش کتاب حاضر در حدود یکسال به‌طول انجامیده و با مبلغ هشتاد هزار ریال در اختیار عموم قرار گرفته است.

نگارنده اثر ذکر شده، در تبیین محتوای تحقیق بیان داشته‌اند:

در گذر از جهانی شدن  و به وجود آمدن  جرایم فرا ملی، امنیت کشورها بیش از پیش در گرو یکدیگر  قرار دارد و از راه کارهای آن توسعه همکاری های بین‌المللی در زمینه مبارزه با جرایم بین‌المللی است. اهمیت بنیادی توسعه همکاریهای بین‌المللی در زمینه پیشگیری از جرایم سازمان یافته و تروریسم،همچنین تاکید کنوانسیون‌های بین‌المللی بر همکاری در زمینه پیشگیری از جرایم، آن را به عنوان یک قصد بین‌المللی تبیین می‌سازد. دولت ها در راستای تامین امنیت ملی خود و کنترل جرایم  بین‌المللی، به سمت خارج از مرزهای داخلی خود می روند و قدم هایی را از طریق امضاء قراردادها و توافقات برمی دارند.جمهوری اسلامی ایران نیز به همین ترتیب تلاشهای عمده ای در این راه به شکل توافقات امنیتی با کشورهای همسایه و اروپایی انجام داده است که در ارتباط با مبارزه و پیشگیری از جرایم است ؛  شکوفایی ورونق موافقت نامه های همکاری امنیتی در چند دهه اخیر که با مورد توجه قرار گرفتن و رویکرد دولت ها به این همکاری ها و همچنین جامعه بین الملل، سبب انعقاد بسیاری ازاین دست موافقت نامه های همکاری شده است.

جرایم سازمان یافته ای نظیر انواع قاچاق، فعالیت های اقتصادی غیرقانونی، جعل اسناد دولتی در موافقت نامه‌های همکاری امنیتی مورد پیشگیری قرار گرفته است.  در جرایم عادی نیز  به پیشگیری از اعتیاد، دزدی دریایی و اقدامات علیه امنیت عمومی تاکید شده است .

 در خصوص این موضوع تاکنون پژوهش مستقل و جامعی در ادبیات جرم شناختی ایران صورت نگرفته بود که انگیزه مؤلف را در تالیف این اثر بیش از پیش صورت می داد.شایان ذکر است ادبیات این موضوع جرم شناختی نو و بدیع  و در حوزه همکاری های بین المللی و پیشگیری های  فرا ملی است که در فضای بین المللی به سرعت در حال افزایش است.

 

نوشتن دیدگاه

لطفاً نظر خود را در این کادر وارد کنید

دیدگاه‌ها   

arefi
0 #1 تبريكarefi 1393-01-05 06:03
با سلام.
انتشار اين اثر را به دوستِ عزيزم جناب آقاي عباس كرمي و اساتيدي كه ايشان را در نگارشِ اين كتاب ياري نمودند جناب آقاي دكتر شهرام ابراهيمي و استاد فرزانه جناب آقاي دكتر نجفي ابرند آبادي صميمانه تبريك مي گويم.
با آرزويِ سال توأم با موفقيت و سربلندي براي ايشان و همه ي محققين اين ديار
نقل قول کردن

مطالب مرتبط