پرینت

آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۲

 کانونهای وکلای دادگستری ایران (عضو اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران- اسکودا) متشکل از کانون وکلای دادگستری مرکز- آذربایجان شرقی – فارس و کهکیلویه و بویراحمد- اصفهان – آذربایجان غربی – مازندران– خراسان رضوی, شمالی و جنوبی – گیلان- قزوین- خوزستان – کرمانشاه وایلام- همدان – قم – کردستان – گلستان – اردبیل – مرکزی- بوشهر – زنجان – لرستان – کرمان- البرز و چهارمحال و بختیاری از طریق آزمون کتبی و طبق مقررات و قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶به تعداد مورد نیاز به شرح ذیل و با توجه به موارد زیر کارآموز وکالت می پذیرند.

۱- تعداد پذیرش کارآموز وکالت به تفکیک هر کانون و کد کانون ها :

 

کد کانون نام کانون ظرفیت پذیرش
۱ مرکز شامل استانهای تهران، سمنان، یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان جمعاً ۱۲۵۰ نفر
۲ آذربایجان شرقی ۲۰۰ نفر
۳ فارس و کهکیلویه و بویراحمد جمعاً ۱۳۵ نفر
۴ اصفهان ۱۱۰ نفر
۵ آذربایجان غربی ۷۵ نفر
۶ مازندران ۵۲ نفر
۷ خراسان رضوی, شمالی و جنوبی جمعاً ۱۲۰ نفر
۸ گیلان ۴۰ نفر
۹ قزوین ۶۴ نفر
۱۰ خوزستان ۱۵۰ نفر
۱۱ کرمانشاه و ایلام جمعاً ۴۰ نفر
۱۲ همدان ۳۵ نفر
۱۳ قم ۲۰ نفر
۱۴ کردستان ۴۰ نفر
۱۵ گلستان ۴۰ نفر
۱۶ اردبیل ۳۰ نفر
۱۷ مرکزی (اراک ) ۲۵ نفر
۱۸ بوشهر ۴۰ نفر
۱۹ زنجان ۳۰ نفر
۲۰ لرستان ۳۰ نفر
۲۱ کرمان ۱۸۳ نفر
۲۲ البرز ۸۰ نفر
۲۳ چهارمحال و بختیاری ۲۵ نفر

(ظرفیت های اعلام شده با احتساب سهمیه ایثارگران میباشد.)
۲- مواد امتحانی:

آزمون،کتبی ، یک مرحله ای ،به صورت تستی و ضرائب دروس آن به شرح ذیل میباشد:

 

ردیف نام دروس ضریب
۱ حقوق مدنی ۳
۲ آیین دادرسی مدنی ۳
۳ حقوق جزای عمومی و اختصاصی ۲
۴ آیین دادرسی کیفری ۲
۵ حقوق تجارت ۲
۶ اصول استنباط حقوق اسلامی ۱

۳ – شرایط شرکت در آزمون و اخذ پروانه کارآموزی وکالت:

۱-۳ – تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

۲-۳ – دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق (از دانشکده های حقوق داخل یا خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم,تحقیقات و فن آوری باشد)یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح.

تبصره ۱ : کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق, فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جز مدارک کارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.

تبصره ۲ : مدرک معادل حوزوی مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری باشد.

۳-۳ – شرایط سنی : پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به کسانی داده می شود که سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه های قضائی پروانه کارآموزی به کسانی داده می شود که سن آنها ا ز پنجاه سال تمام بیشتر نباشد.

۴-۳ – برای اشخاصی پروانه کارآموزی صادر می شود که دارای شرایط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.

۴ – مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

۱-۴ – اسکن تصویر مدرک تحصیلی لیسانس، منطبق با بند۲-۳ و تبصره آن، بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ۵۹۵ در ۸۴۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi .

تبصره: متقاضیان از اسکن گواهی تعداد واحدهای گذرانده شده خودداری نمایند زیرا فقط گواهی فارغ التحصیلی یا دانشنامه مبنای مجوز شرکت در آزمون می باشد بنابراین دانشجویان ترم آخر و کسانی که در گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها کلمه”فارغ التحصیل” یا “ دانش آموخته ” قید نشده باشد حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

۲-۴- اسکن تصویر کارت یا گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حدود ۲۱۳ در ۳۱۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi .

تبصره: دارندگان معافیت های تحصیلی ،مربوط به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه ، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

۳-۴- هزینه ثبت نام مبلغ ۰۰۰/۷۵۰ ریال

تبصره : واریز هزینه ثبت نام از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب و سیستم آنلاین ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده و سایت سازمان سنجش آموزش کشور و با توجه به بند ۱-۵ و۲-۵ این آگهی و دستورالعمل مقرر انجام خواهد گرفت .

۴-۴- اسکن عکس متقاضی

داوطلبان محترم می‌بایست تصویر عکس خود را که در سال جاری گرفته شده باشد، در اندازه های ۴×۳ جهت اسکن، بدون حاشیه‌های زاید و با فرمت jpg و با سایز حداقل ۲۰۰ در ۳۰۰ تا حداکثر ۳۰۰ در ۴۰۰ pixels تهیه نمایند و حجم فایل تهیه شده نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر شود. همچنین تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هر گونه منگنه باشد. حتی الامکان عکس ها سیاه و سفید یا در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

۵-۴- گواهی ایثارگری در خصوص ایثارگران

متقاضیان سهمیه ایثارگری باید علاوه بر علامت گذاری بند مزبور در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، اصل گواهی ایثارگری صادره از مرجع صالح را که بر یکی از موارد ذیل منطبق باشد از تاریخ ۰۱/۰۷/۱۳۹۲ لغایت ۱۰/۰۷/۱۳۹۲ الزاماً با پست سفارشی پیشتاز به نشانی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران(اسکودا) واقع درتهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)، خیابان هفدهم ،پلاک ۲۰ ، طبقه دوم ،کدپستی : ۱۵۱۳۸۳۳۸۱۴ ارسال نمایند. داوطلبان مذکور باید تصویر گواهی مربوط را تهیه و برای ارائه در موارد لزوم نزد خود حفظ کنند.

ایثارگران محترم، طبق بند الف از ماده ۱«قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران » و ماده ۵۹ همان قانون از سهمیه مقرر استفاده خواهند کرد.

تبصره ۱: افراد مشمول این بند با توجه به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران بشرح آتی هستند:

الف- خانواده شاهد یعنی خانواده های معظمی که در راه اعتلای اهداف عالیه انقلاب اسلامی و مبارزه با دشمنان انقلاب یکی ازاعضای خانواده شان ( پدر ، مادر، همسر، فرزند) شهید یا مفقود الاثر یا اسیرشده باشد.

ب- جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر

پ – آزادگان با شش ماه سابقه اسارت

ت- رزمندگان با شش ماه سابقه حضور در جبهه

تبصره ۲: جانباز یا آزاده یا رزمنده یا عضو خانواده شاهد بودن داوطلبان باید، حسب مورد ، با توجه به تعریف این عناوین در ماده ۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به تایید مراجع صلاحیت دار برسد.

تبصره ۳: طبق قسمت اخیر ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران « واجد شرایط بودن» داوطلبان ، شرط استفاده از سهمیه است . بنابراین وضعیت داوطلبان محترم باید بر ماده ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و سایر شرایط قانونی ایجابی و سلبی لازم برای ورود به کارآموزی منطبق باشد و نصاب نمره قبولی نیز در مورد ایشان رعایت خواهد شد.

تبصره ۴: تعریف «ایثارگر» و شرایط برخوردار شدن از سهمیه ایثارگری موضوع ماده ۳ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب ۱۳۷۶، با تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ، تغییر کرده است و بستگان درجه اول جانبازان پنجاه درصد به بالا ، طبق بند ز ماده ۱ قانون اخیر مشمول اولویت نیستند. همچنین طبق قسمت اخیر ماده ۵۹ قانون اخیر استفاده رزمندگان از اولویت موکول به داوطلبانه بودن حضور در جبهه نیست.

تبصره۵: به موجب ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مشمولین استفاده از سهمیه ایثارگران فقط موارد چهار گانه فوق هستند بنابراین متقاضیان از ارائه مدارک غیر از موارد اعلام شده خودداری نمایند.صدور گواهی باید در سال ۱۳۹۲ باشد (به گواهی های سنوات گذشته ترتیب اثر داده نمی شود).

تبصره ۶: بررسی شمول سهمیه ایثارگری به افراد پس از ارسال مدارک متقاضی به اتحادیه انجام خواهد شد. بنابراین صرف اعلام متقاضی در تقاضانامه ثبت نام (ازطریق اینترنت) برای اعمال سهمیه کافی نخواهد بود و تأیید نهایی با هیأت مدیره هر کانون است .

تبصره ۷ : چنانچه داوطلبی در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.

تبصره ۸ : داوطلب باید شماره پرونده و کد رهگیری را که پس از پایان ثبت نام اینترنتی دریافت می دارد ذیل گواهی ارسالی درج کند.

تبصره۹: سهمیه ایثارگران بر مبنای ماده ۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب ۲/۱۰/۱۳۹۱ مجمع تشخیص مصلحت نظام اعمال خواهد شد.

۶-۴- تهیه پرینت از اطلاعات ثبت نامی که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است ، الزامی است داوطلب باید پرینت را در صورت قبولی در آزمون به کانون مربوط ارائه کند.

۵ – نحوه ثبت نام و توزیع کارت شرکت در آزمون و تاریخ آزمون:

۱-۵– ثبت نام از متقاضیان منحصراً ازطریق اینترنت و سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org از روزدوشنبه مورخ ۰۱/۰۷/۱۳۹۲ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۱۰/۰۷/۱۳۹۲ خواهد بود.

۲-۵- متقاضیان باید برای واریز هزینه ثبت نام از طریق کارت های اعتباری عضو شبکه شتاب که رمز دوم آن فعال باشد طبق دستور العمل اعلام شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ودر زمان اعلام شده در بند ۱-۵ نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام اقدام کنند.

تبصره:در این خصوص متقاضیان میتوانند از کارتهای اعتباری دیگران که رمز دوم آن فعال باشد نیز استفاده کنند.

۳-۵- توزیع کارت شرکت در آزمون به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن کد رهگیری و شماره پرونده خود به سیستم ، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. زمان آغاز توزیع اینترنتی کارت و نحوه آن ، زمان و مکان رفع نقص یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق سایت اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران و روزنامه اطلاعات به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۴-۵ – آزمون در مرکز کانونی که متقاضی در تقاضانامه ثبت نام انتخاب کرده است برگزار می شود. نشانی محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد.

۵-۵- تاریخ آزمون روز جمعه مورخ ۰۱/۰۹/۱۳۹۲ می باشد.

۶- تذکرات لازم:

۱-۶- متقاضیان باید قبل از تاریخ شروع ثبت نام ازطریق اینترنت، نسبت به اسکن مدارک با فرمت و مشخصات اعلام شده در بند۴ این آگهی اقدام نمایند.

۲-۶- مدت ثبت نام اینترنتی از تاریخ شروع، ده روز خواهد بود .

۳-۶- متقاضیان باید اصل مدارک اسکن شده را نزد خود نگه داشته در صورت پذیرفته شدن به همراه سایر مدارکی که اعلام خواهد شد به کانون مربوطه ارائه نمایند.

۴-۶- داوطلبان فقط در صورتی که دارای شرایط مندرج در این آگهی باشند حق ثبت نام وشرکت در آزمون را خواهند داشت ضمن اینکه باید اطلاعات وارد شده درتقاضانامه ثبت نام را (خصوصاً از نظر تعیین کانون مربوط و کد آن) به دقت کنترل نمایند .هزینه ثبت نام تحت هیچ شرایطی مسترد نخواهد شد.

۵-۶- متقاضیان باید در پایان ثبت نام از اطلاعات وارد شده پرینت تهیه و درصورت قبولی آن را به کانون مربوطه ارائه کنند. چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی در هنگام ثبت نام اینترنتی با آگهی آزمون منطبق نبوده و غیر واقعی باشد حتی درصورت قبولی از ثبت نام آنان جلوگیری و قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

۶-۶– صدور کارت شرکت در آزمون دلیل تایید هیچ یک از مدارک داوطلب از طرف کانونهای وکلا یا سازمان سنجش نیست. بنابراین صرف قبولی در آزمون و درج نام متقاضی در ردیف پذیرفته شدگان، هیچ حقی برای کسی ایجاد نخواهد کرد.

۷-۶- صدور هرگونه اطلاعیه درخصوص آزمون فقط در سایت اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) www.scoda.ir و روزنامه اطلاعات معتبر خواهد بود.

۸-۶- با توجه به زمان پیش بینی شده برای آماده کردن مدارک ثبت نام تأکید می شود در روزهای آغازین پس از انتشار این آگهی نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز اقدام شود تا در هنگام ثبت نام از طریق اینترنت برای متقاضیان از نظر زمانی مشکلی ایجاد نگردد.

۹-۶- تغییر محل کارآموزی به هیچ عنوان میسر نخواهد بود.

۱۰-۶- ثبت نام و شرکت وکلای دادگستری عضو کانونهای وکلا در آزمون ممنوع است.

ضمناً جهت دسترسی به اطلاعات فوق و تهیه پرینت از آن می توانید به آدرس اینترنتی ذیل مراجعه نمائید:

www.scoda.ir

اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا)

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

دیدگاه‌ها   

یسنا
0 #7 RE: آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۲یسنا 1392-08-27 11:41
سلام کارت شرکت در آزمون کی میاد؟
سینا
+1 #6 RE: آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۲سینا 1392-07-07 09:32
سلام کارت شرکت در آزمون مگه همونی نیست که پایان ثبت نام با کد رهگیری و ... میده؟ پس آدرس محل آزمون رو کجا نوشته؟
------------------------
سلام. خیر - چند روز قبل از ازمون، امکان پرینت کارت را اعلام می کنند
kbb
0 #5 RE: آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۲kbb 1392-06-21 10:23
سلام و ادب و تشکر
خواستم خدمت دوستانی که میگن این زمان باقیمانده کمه و ناامید میشن عرض کنم که واسه قبولی فقط یه اراده لازمه و یه توکل
من پارسال تا مرداد سرباز بودم از مهر به مدت سه هفته رفتم ارشد خوندم ولی انصراف دادم و تقریبا از اواسط مهر ماه شروع کردم خوندن
از روزی 4 5 ساعت شروع کردم و ماه آخر به 10 ساعت تقریبا رسید
کانون البرز قبول شدم
با همون معلومات قضاوت هم قبول شدم و 221 ارشد جزا هم رتبم شد
امید قبولی نداشتم و واسه قبولی نرفتم سر جلسه آزمون و واسه همین استرس نداشتم
داوطلبانی دیدم که نزدیک یه سال درس خوندن ولی متاسفانه استرس باعث شد نتیجه نگیرن
نظر شخصیم اینه که تلاش کنید ولی به نتیجه فکر نکنید که این ناخودآگاه میشه استرس
ان شاءالله که نتیجه میگیرید
---------
سلام کاملا با شما موافقم. اصلا نباید به نتیجه فکر کرد. موفق‌تر باشید
یگانه
0 #4 راهنمایییگانه 1392-06-20 19:38
سلام جناب صفایی......وقتت ون بخیر
ببخشید یه سوالی داشتم مبنی براین که من امسال برای اولین بار میخوام کانون شرکت کنم وچون تو استان خودم شانس قبولی پایین می بینم با اعلام ظرفیت 20 نفر.........این شد که تصمیم گرفتم مرکز شرکت کنم اما چون شرایط خاصی هم دارم میخواستم بدونم درصورت قبولی اگر برام مهیا نبود ادامه کار میتونم سال اینده تو استان خودم شرکت کنم......یا این حق ازمن گرفته میشه..........م منون میشم توضیح بدین ......موردی تحت این عنوان ندیدم اما خوب شک کردم.........
یه مورد دیگه این که من به غیراز اصول تقریبا تمام درس هارو یه دور خوندم اما هنوز اصلا مسلط نیستم وبرام خیلی فرار هستش...اینه که گاهی به شدت ناامیدم وبا توجه به این که فارغ التحصیل مبانی فقه هستم تا اینجا رو هم بیشتر خودم خوندم تااین که پیش زمینه ای داشته باشم........... .توکل کردم اما هنوز دنبال اندیشه ها وروحیه مثبت دادن بقیه ام..........اگر میشه راهنماییم کنین که توفرصت باقی مونده شاید راهگشای بهتری برام باشه......علاقه خاصی نسبت به این رشته وکارتو این زمینه دارم اصلا نمی خوام نیمه راه رهاش کنم..........دع اکنید مارو.......مرسی ازسایت خوبتون وراهنمایی های ارزنده اتون.........متشکرم....
---------------------------------
سلام. گویا قرار است از سال اینده، کسانی که کارآموز هستند، بار دیگر اجازه شرکت نداشته باشند. اما اطلاعات دقیق را از کانون شهرتان بگیرید بهتر است. دقت داشته باشید که کانون مرکز ظرفیت بالایی دارد، اما متقاضی زیادی هم دارد.
این متن را خدمت همه داوطلبان عرض می کنم:
اصولا دوماه آخر هر آزمونی، دوران فوق العاده پر اهمیت است، ریزش داوطلبان در این دو ماه صورت می گیرد. چه بسا عده ای چندین ماه مطالعه داشته اند ولی در دو ماه آخر ناامید شده اند و دست از مطالعه کشیده اند. به نظرم شرایط شما تا حدودی عادی است. شماکه چندماه مطالعه داشته اید، این دو ماه را هم مطالعه کنید؛ چیزی از دست نمی دهید. به لحظات بعد از آزمون فکر کنید که به خودتان نگویید: کاش دو ماه آخرو خوب میخوندم! . به نظرم بهتر است همه حواشی را حذف کنید. سعی کنید ساعات مطالعه را افزایش دهید، به چیزی جز مطالعه فکر نکنید. کار و ... را فراموش کنید. نهایت انرژی خود را صرف مطالعه کنید و بدانید که لیس للانسان الا ما سعی
احسان
0 #3 RE: آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۲احسان 1392-06-14 19:47
سلام آقای صفایی پارسال با مشاوره وروحیه ای که به من دادید تونستم به اون چیزی که بخوام برسم شاید یادتون نباشه من ارشد قبول نشده بودم و باید میرفتم سربازی همون امیدی که بهم دادید گفتید توکل به خدا کن و برو خدمت شاید این صلاح بوده برگرد و واسه وکالت و ..... امتحان بده با این حرفتون توکل کردم و واقعا خدارو پیدا کردم بعد از 2ماه اموزشی معاف شدم همراه با معافیت تکمیل ظرفیت ارشد قبول شدم الانم با این جملات قشنگتون و راهنماییتون واقعا دوباره امیدم زنده کردید توکل بر خدا و ارزو دارم هر چی از خدا بخواین بهتون بده چونکه واقعا لیاقتتونه .یا حق
----------------------------
سلام. تلاش کنید، اگر صلاح باشه امسال قبول خواهید شد، اگر به صلاح نباشه انشاءا... سال بعد. مطمئن باشید این حر را به کسی که 10 ماه به آزمونش مانده هم می گویم. اگر هم خدایی ناکرده قبول نشدید هیچ چیزی را از دست ندادید، سطح علمی تان بالا رقته است! پس ارزش امتحان کردن را دارد.
از لطف شما سپاسگزارم. موفق باشید.
احسان
0 #2 در پاسخ احساناحسان 1392-06-14 16:39
مدیر سایت:
سلام. دوست عزیز، استخاره موارد منحصر به خود را دارد، تصور نمی کنم هیچ فقیهی به کاربرد استخاره در چنین مواردی معتقد باشد!
بنده همیشه به داوطلبان محترم توصیه می کنم که تلاش کنند. برنامه ریزی کنند. اما! توکل بر خدا هم داشته باشند.
موفقیت هم فرمول دارد. به نظر بنده ارکان موفقیت عبارتند از توکل بر خدا+ برنامه ریزی+ تلاش. باتوجه به مطالعه قبلی شما، مشخص می شود که تا حدی( متوسط یا زیاد) نحوه خواندن دروس را یاد گرفته اید. سعی کنید از دوستان و آشنایانی که استرس زا هستند دوری بجویید. قطعا این ها به شما آسیب مهلکی می زنند.
می خواهم با یک سؤال، تکلیف شما را روشن کنم!
4 سال(کمتر/بیشتر) در دانشکده ها درس خواندید یا نخواندید. بالاخره در حد توان خود تلاش کرده اید. حال زمان آن فرا رسیده که شما ثمره چند سال را بچینید. اما این ثمره هنوز کال است! پس باید در این خط پایان فصل درو کاری کنید که این ثمره کاملا رشد کرده و برسد.
آیا عدم تلاش شما نتیجه ای جز این خواهد داشت که بعد از آزمون بگید: کاش این دو ماه رو هم میخوندم، سوالا آسون بودا، می تونستم قبول بشم؟؟ حیف شد!
در نهایت: بنده معتقدم کسی که از الآن شروع به مطالعه می کند، اگر قبلا مطالعه مقدماتی داشته باشد، شانس قبولی دارد. این را برای امید بی خودی دادن نگفتم. واقعا معتقدم.
در نهایت، اگر قبول نشدید خدایی ناکرده، بالاخره باید سال دیگه مجددا شرکت کنید! پس بهتر است همه تلاش خود را صرف آزمون کنید.
ما یا نباید وارد این رشته می شدیم، یا بایستی تمام تلاش خود را بکنیم که به موفقیت در این رشته دست پیدا کنیم. یه جورایی مثل 0 و1 هست! پس باید حتما تلاش منید، این همه راه آمده اید، حال در ایستگاه پایانی... .
از حاشیه ها بپرهیزید، ساعات مطالعه خود را بالا ببرید و در کنار آن کیفیت مطالعه را بالا ببرید. بنده، حقیرتر از آنم که در چنین مواردی توصیه ای کنم، اما ارتباطتان را با خدا بیشتر کنید و به او توکل داشته باشید و از خدا بخواهید که هرآنچه صلاحتان است برایتان رقم زند. موفق باشید.
kbb
0 #1 توضیحkbb 1392-05-31 11:41
با عرض سلام،ادب و احترام و همچنین خسته نباشید خدمت همه دوستان
خواستم ببینم منظور از این عبارت:
(... با اجرای این مصوبه این افراد که مجددا در آزمون پذیرفته می‌شوند جزء سهمیه سالیانه آزمون محاسبه نخواهند شد و سهمیه بر اساس مصوبه کمیسیون ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه پذیرفته خواهند ...)
یعنی الان که مثلا کانون مرکز اعلام کردن 1250 نفر ظرفیت داره هر تعداد از کارآموزان در آزمون شرکت کنند و پذیرفته بشن جز این ظرفیت اعلام شده محاسبه نمیشن؟
یعنی تعداد کارآموزانی که شرکت میکنن +1250 نفر ؟
-------------------------
سلام. یعنی تعداد کارآموزانی که شرکت میکنن +1250 نفر.

مطالب مرتبط