پرینت

بررسي لايحه "قانون مجازات اسلامي " براي تامين نظر شوراي نگهبان

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در اخبار

در کميسيون قضايي و حقوقي صورت گرفت
سخنگوي کميسيون قضايي و حقوقي مجلس گفت: در جلسه کميسيون قضايي و حقوقي مجلس"قانون مجازات اسلامي" که شوراي نگهبان به آن ايراد وارد کرده بود مورد بررسي قرار گرفته و ايرادات آن رفع و دوباره به شوراي نگهبان ارجاع داده شد.

"محمدعلي اسفناني" نماينده اصفهان در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران در خصوص جلسه ديروز (يکشنبه 1 ارديبهشت ماه) "کميسيون قضايي و حقوقي" مجلس با کارگروه‌هاي مربوط به آن، گفت: در اين جلسه "قانون مجازات اسلامي" که شوراي نگهبان به آن ايراد وارد کرده بود مورد بررسي قرار گرفته و ايرادات آن رفع و دوباره به شوراي نگهبان ارجاع داده شد.

وي در ادامه افزود: در جلسه کميسيون قضايي و حقوقي خانه ملت در بررسي قانون مجازات اسلامي يکي از حقوقدانان شوراي نگهبان حضور داشت.

اسفناني تصريح کرد: لايحه نحوه اجراي "محکوميت‌هاي مالي" به جز 2 ماده از آن که ملغي شد، تصويب و بررسي نهايي در جلسه آينده اين کميسيون صورت مي‌گيرد.

سخنگوي کميسيون قضايي و حقوقي مجلس در پايان خاطر نشان کرد: ادامه اين جلسه روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد و طي ان طرح گممنوعيت به کارگيري سلاح‌هاي سرد"، مبارزه با جرائم خشونت آميز" مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

دیدگاه‌ها   

دوستدار حقوق
-1 #1 ارشد امسالدوستدار حقوق 1392-02-02 15:44
سلام دوست عزیز. اگر این لایحه جدید تایید بشه 1.واسه ارشد باید اینو مدنظر قرار بدیم که در این صورت خیلی از کتابها براساس قانون فعلی هست مثل جزای عمومی و اختصاصی" و قانون محشاوحتی دادرسی کیفری فارغ از بخش تعزیر...آیا در این صورت باید منتظر چاپ کتابها با آخرین اصلاحات . تغییرات بود؟؟؟؟ وبه نظرتون آیا براساس احتمالی زمان تایید قانون جدید از لحاظ زمانی خواهیم تونست منابع رو تو تابستون تهیه کنیم یا نه؟؟؟؟ ممنون از محبتتون اگر سوالم رو بی جواب نذارید. مر30
----------------------------
سلام
اکثر مطالب جلد 2 و 3 جزای اختصاصی دکتر میرمحمدصادقی آماده شده و اگر قانون ظرف یکی دوماه آینده ابلاغ شد، این دو جلد احتمالاً تا تابستان آماده می شوند. اما جلد 1 را تا جایی که من اطلاع دارم، هنوز آماده نکرده اند. صبر کنید قانون منتشر بشه، اطلاعات دقیقتری خواهم داد انشاا...

مطالب مرتبط