• برای ورود، کلیک کنید

Blog

دانلود

دانلود نرم افزار، جزوه و سایر فایل ها

پرینت

دانلود ویراستیار برای کمک در ویرایش کتاب، مقاله، پایان نامه، رساله و سایر متون فارسی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در نرم افزار

زمانی که در جلسات دفاع از پایان نامه حاضر می شوم، عمده ایراداتی که به پایان نامه گرفته می شود، ایرادات شکلی آن است. وقتی که کتاب های مختلف را ورق می زنم، می بینم که خالی از ایرادات شکلی نیستند! به راستی چرا؟! چرا حتی این ایرادات در کتب اساتید برجسته نیز مشاهده می شود؟! عموماً دلیل عمده آن، دقت نکردن تایپیست در تایپ مطلب عنوان می شود. امروز برای دوستان عزیز و صاحبان واقعی سایت، افزونه ای معرفی می کنم که بسیاری از مشکلات را می تواند رفع کند.

نرم‌افزار «ویراستیار» افزونه‌ای برای مایکروسافت وُرد است که برای استفادهٔ کاربران فارسی‌زبان طراحی شده است. از قابلیت‌های ویراستیار می‌توان به اصلاح خطاهای املایی، اشتباهات ویرایشی و نشانه‌گذاری، و نیز استانداردسازی متون فارسی اشاره کرد. فهرست کامل قابلیت‌های ویراستیار را می‌توانید در صفحهٔ قابلیت‌ها‌ی ویراستیار ببینید.

ویراستیار به‌صورت رایگان و متن‌باز عرضه می‌شود.

شما می توانید در ادامه مطلب امکانات این افزونه را به صورت کامل مشاهده کرده و نسخه مورد نظرتان را دانلود کنید.

 

پرینت

گزارش نشست «قانون پیشگیری از جرم؛ از تدوین تا تصویب» در دانشگاه تربیت مدرس

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در صوتی - تصویری

نشست علمی «قانون پیشگیری از جرم؛ از تدوین تا تصویب» با سخنرانی استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی؛ آقای دکتر عباس شیری و آقای دکتر محمد فرجیها روز سه شنبه  1394/8/12 ساعت  17:30 – 15 در  سالن استاد شکویی دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

دانلود گزارش نشست

به مرور زمان فایل هایی در مورد این نشست در سایت قرار خواهم داد.

دانلود سخنرانی استاد نجفی ابرندآبادی، تحت عنوان پیشگیری از جرم: از آموزه‌های جرم‌شناختی تا قانون‌گذاری جرم‌شناختی

 در صفحه ۹۲ فایل زیر لایحۀ پیشگیری از جرم توسط استاد نجفی ابرندآبادی و آقای دکتر عباس شیری بررسی شده است

 سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های قدیمی و نایاب دکتر نجفی ابرندآبادی

  بررسی لایحه پیشگیری از وقوع جرم ( با رویکرد قضایی)

بررسی لایحه پیشگیری از وقوع جرم (با رویکرد انتظامی)

گفت و گو با استاد نجفی ابرندآبادی با موضوع بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی

پرینت

بهترین نرم افزار مجموعه قوانین رایگان جاوا برای موبایل

نوشته شده توسط حامد صفائی در . ارسال شده در نرم افزار تلفن همراه

نرم افزار "دستور" ، یک نرم افزار java موبایل می باشد که با داشتن این نرم افزار در تلفن همراه خود ، نیاز چندانی به کتاب قانون نخواهید داشت!!

این نرم افزار ، شامل متن کامل مجموعه تنقیح شده قوانین و مقررات حقوقی طی 2 جلد (20 دفتر) و نیز متن کامل مجموعه تنقیح شده قوانین و مقررات کیفری در 2 جلد (37 دفتر) مي‌باشد.

از نکات ارزشمندی که در خصوص محتوای این برنامه قابل توجه است، نظريه‌هاي تفسيري شوراي نگهبان، آراء وحدت رويه هيأت عمومي ديوان عالي کشور، بخشنامه‌هاي قوه قضاييه و نیز 2885 نظريه مشورتي اداره کل امور حقوقي، اسناد و امور مترجمين قوه قضاييه است که در ذيل هر اصل قانون اساسي يا ماده قانوني به صورت پاورقي و لينک در اختيار کاربر قرار گرفته است.

پرینت

معرفی کتاب: بزه‌دیده‌شناسی فمنیستی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

بزه‌دیده‌شناسی  فمنیستی دیدگاهی بزه­دیده­ شناسانه است که پژوهش­ها، سیاست­ گذاری ­ها و عملکرد­ها را در حوزه جرم­شناسی متأثر ساخته است. این گرایش تعریف نوینی از پژوهش و مداخله در حوزه بزه­ کاری مردان در مقابل بزه­دیدگی زنان ارائه می­نماید. دغدغه این رشته مبارزه با تبعیض جنسیتی، تلاش برای کسب حقوق زنان و برابری جنسیتی است. بزه­ دیده ­شناسی فمنیستی با الهام­ گیری و کاربست رویکردهای مختلف فمنیستی از حوزه ­های مختلف در بزه‌دیده‌شناسی و پیشگیری از جرم، تلاش می­ کند اهداف از پیش تعیین شده خود را محقق سازد. از آنجایی­ که رویکردهای فمنیستی متعددند، دیدگاه ­های بزه‌دیده‌شناسی فمنیستی نیز انواع مختلف دارند ولی اشتراک عمده این دیدگاه­ ها این است که ماهیت جنسیتی بزه‌دیده‌شناسی را کشف نموده، بزه‌دیده‌شناسی را به عنوان محصولی از مناسبات قدرت در مفهوم عام به تصویر کشیده و تبعیض جنسیتی و انواع پیش­ داوری‌ها و تعصبات جنسیتی در حوزه قانون و عدالت کیفری را برجسته می­نمایند. آن­ها تلاش دارند بدین ترتیب زمینه­ ای را برای تعریف جایگاه و حقوق زنان در نظام عدالت کیفری فراهم نمایند.

آقای حمید رضا کریزی که تألیف اثر جاری تحت عنوان «بزه‌دیده‌شناسی فمنیستی» را بر عهده گرفته­ اند، از فارغ­ التحصیلان دغدغه­ مند، مستعد در مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم­شناسی دانشگاه فردوسی مشهد بوده­ اند. ذهن نقاد و تحلیل­ گر ایشان باعث شده است که یکی از موضوعات حساس و چالشی برای پژوهش خود برگزینند و انصافاً در حد خود از عهده طرح و تحلیل موضوع برآمده ­اند. امید است در آینده از نامبرده آثار بیشتری در این حوزه شاهد باشیم.

 

                      عبدالرضا جوان جعفری

          دانشیار گروه حقوق جزا و جرم­ شناسی دانشگاه فردوسی مشهد

 

در ادامه، صفحات ابتدایی این کتاب را می‌توانید دانلود کنید.

مطالب مرتبط