پرینت

سيستم پاسخگويی سازمان سنجش جهت اعتراض به عدم تفکیک منابع سؤالات آزمون دکتری حقوق

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در دکتری

  • افرادی که در تهران حضور دارند: با مراجعه به سازمان سنجش، کتباً می توانید اعتراض کنید. همچنین می‌توانید متون ارسالی به سازمان سنجش را جهت استفاده سایر داوطلبان در این پست قرار دهید.

نوشتن دیدگاه

لطفاً نظر خود را در این کادر وارد کنید

دیدگاه‌ها   

sudn
0 #9 پاسخ: سيستم پاسخگويی سازمان سنجش جهت اعتراض به عدم تفکیک منابع سؤالات آزمون دکتری حقوقsudn 1394-07-12 18:10
سلام با اين اوصاف منابع دروس حقوق اساسي و بين الملل چيه؟ وبايد چه كتابهايي را بخوانيم؟
------------------------
سلام. دقیقاً اطلاع ندارم. برای اساسی جلد دوم کتاب آقای دکتر هاشمی و همچنین کتاب دکتر قاضی را توصیه می کنند/
بین الملل عمومی هم کتاب آقای دکتر ضیایی بیگدلی و ...
نقل قول کردن
بازپرس
0 #8 دکتری ازادبازپرس 1394-07-03 16:43
سلام توی درس متون فقه جزایی و جرم شناسی جهت دکتری آزاد
امسال چه کتابهایی بخونم منبع هستن؟؟
ممنون
-------------------
سلام. سوالات سال قبل فقه آزاد عجیب و غریب بود. لیکن ساده ساز متون فقه را در کنار تحریرالروضه می توانید مطالعه نمایید. برا جرمشناسی: اکثر سوالات از کتاب جرمشناسی دکتر نجفی توانا بود. سال قبلش، از دانشنامه جرمشناسی دکتر نجفی ابرندآبادی بود. منبع امسال را نمیدانم!
نقل قول کردن
Esfandiari22
+1 #7 پاسخ: سيستم پاسخگويی سازمان سنجش جهت اعتراض به عدم تفکیک منابع سؤالات آزمون دکتری حقوقEsfandiari22 1394-06-28 17:43
سلام خدمت دانشجویان حقوق،
سازمان سنجش با تغییراتی که در آزمون ایجاد کرد ظلم بزرگی نه تنها به بچه های حقوقی بلکه به تمام دانشجویان شد. به جای تخصصی کردن آزمون تحصیلات تکمیلی به دلایل واهی آزمون عمومی شده است.
با این حال دانشجویان حقوق باید توجه داشته باشند که اگر قرار باشد آزمون به همین شکل انجام شود،به نظر بنده کیفیت سوالات پایین می آید و مثلا سوالات جزایی به سختی پارسال نمی شود، در نتیجه اگر دانشجویان منابع اصلی هر درس را با دقت بخونن کافی هست، چون مطمنا هیچ کس نمی تونه کل دروس جزایی مدنی بین الملل و تمام منابع رو به طور دقیق مطالعه کنه، همچنین اساتید محترم نیز از این موضوع باخبرند بنابراین ا نباید سختگیری کنند، پس منابع اصیل رو تهیه و مطالعه کنید.
البته اگه سولات خیلی سخت شد من هیچ مسولیتی رو نمی پذیرم!!!!!!!
ولی منطقا، اصولا، قاعدتا نباید سخت باشه،
نکته دیگر رزومه بسیار بسیار با اهمیت می باشد بخصوص اگر اینگونه امتحانات کلی گرفته شود.
نقل قول کردن
معترض
+1 #6 اعتراضمعترض 1394-06-28 11:32
باسلام.باتوجه به آیین نامه سازمان سنجش تعداددروس آزمون دکتری ۳درس لحاظ شده.اما در رشته حقوق تنها زیرگروه دروس پایه پنج درس لحاظ شده است که هرکدام به عمومی وخصوصی تقسم میشود.در واقع یک دانشجوی حقوق فارغ از گرایش اصلی خود در مقطع کارشناسی ارشد باید به مطالعه دروس دیگر که هیچ ارتباطی با گرایش تحصیلی ندارد بپردازد.علاوه بر کتب ومنابع اصلی دانشجویان حقوق با حجم زیادی از کتب قانون و آرای وحدت رویه روبرو هستند که تسلط بر آنها زمانبر هست.واقعا از انصاف،منطق و تخصص گرایی به دور است که تا اسفندماه از دانشجوی حقوق انتظار داشته باشیم که برتمام مطالب تسلط داشته باشد.ما در طول سال آزمون های وکالت وقضاوت داریم که به کلیه دروس پایه میپردازد ونیازی نیست که سازمان سنجش دروس پایه را درمقطع دکتری لحاظ قراردهد.
نقل قول کردن
امیرحسین2
+3 #5 اعتراضامیرحسین2 1394-06-24 14:45
باسلام.نمیدانیم این چینش دروس وانتخاب دروس برای ازمون دکتری بر چه اساس ومنطقی استوار است؟مسئولین واقعا بر چه مبتایی و چه اندیشه ای این دروس را گنجانمده اند؟بچه های جزا وجرم شناسی چرا باید دروس مدنی وحقوق بین الملل را امتحان دهند؟پس هدف از گرایش های مختلف حقوق چیست؟هدف از گرایش های حقوق در ارشد و دکتری چیزی غیر از تخصصی شدن وریز خواندن رشته دلخواه وگرایش خاص میباشد؟
دانشجو اگر رشته حقوق خصوصی یا جزا را میخواند هدف او این است ک درس ورشته مربوطه را در ان گرایش خاص بهتر مطالعه کمند دتخصصی کار کن.اینکه درس مدنی را امتحان دهد مسخره است ونشان از سطح پایین شعور ومنطق وسواد مسئولین مربوطه است.امید است هر چه سریعتر ازین تصمیم بیخردانه وغیرمعمول عدول نموده وتجدید نظر نمایید.در غیر این صورت این مصوبه قابل طرح وشکایت در وزارت علوم است ومطمئنا دانشجویان عزیز وفهیم این مسئله را درک نموده واقدام خاص و مقتضی به عمل خواهند اورد.با تشکر.جمعی از دانشجویان حقوق
نقل قول کردن
قاسمی
+1 #4 پاسخ: سيستم پاسخگويی سازمان سنجش جهت اعتراض به عدم تفکیک منابع سؤالات آزمون دکتری حقوققاسمی 1394-06-23 19:35
با سلام من به عنوان یک دانشجوی حقوق اعتراض شدید خودم را به چیدمان اعلامی درسهای رشته ی حقوق که نهایت بی سلیقگی و بی دقتی مسولان ذیربط را نشان می دهد اعلام میدارم
نقل قول کردن
حسين مرادقلي
0 #3 پاسخ: سيستم پاسخگويی سازمان سنجش جهت اعتراض به عدم تفکیک منابع سؤالات آزمون دکتری حقوقحسين مرادقلي 1394-06-23 18:48
سلام و تشكر از مطالب مفيد شما دوست بزرگوار
آقاي صفايي به نظر شما اميدي به تغيير مواد امتحاني هست؟
و اگر اميدي باشه در فرجه اي ميتونه صورت بگيره كه امكان جمع بندي طبق مواد جديد باشه؟
به نظر هر تغييري كه مي خواد صورت بگيره بايد حداكثر ظرف يك ماه اينده باشه...
-------------------------
سلام. ۱. بله ما امیدواریم ۲. فکر میکنم آبان ماه مشخص خواهد شد. موفق باشید
نقل قول کردن
#2 پاسخ: سيستم پاسخگويی سازمان سنجش جهت اعتراض به عدم تفکیک منابع سؤالات آزمون دکتری حقوقGuest 1394-06-22 21:45
این دیدگاه توسط مدیر حذف شده است
دیبانژاد
+3 #1 متن اعتراضدیبانژاد 1394-06-22 17:43
به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام و عرض ادب
احتراما به استحضار می رساند، نظر بر اینکه سازمان سنجش طی آیین نامه ای دروس پایه دکتری را که از قبل سه درس اعلام کردند لکن در اطلاعیه جدید برای رشته حقوق شش درس کلی را معرفی کرده اند و برای عدم نقض آیین نامه با حرف *واو* درسها را به هم متصل کرده اند که نقض صریح آیین نامه می باشد و اقدام شایسته ای نیست.
ما دانشجویان و دانش آموختگان رشته حقوق بر این عقیده ایم که اولا تعیین دروس پایه مبنای علمی ندارد، چرا که هدف از گذراندن تحصیلات تکمیلی، تحقیق و پژوهش به نحو تخصصی است نه برگشت به دوران کارشناسی ثانیا چون تعیین سه درس پایه مشترک برای رشته حقوق با گرایشهای گسترده، عملا غیر ممکن بود، دوستان سازمان سنجش راه حل بدتر و فاجعه باری را ارایه داده اند که همان معرفی شش درس کلی بود.
حال با پذیرش خود آیین نامه و علی رغم وجود بستر نقادی؛ چرا دوستان آیین نامه را نقض کردند.
دروس ارایه شده به شرح ذیل است:
مدنی(گستردگی آن غیرقابل انکار است؛ هشت مدنی هر کدام چند کتاب مرجع)
جزای عمومی(بیش از چهار کتاب مرجع)
جزای اختصاصی(سه کتاب مرجع)
بین الملل عمومی(دو کتاب مرجع)
بین الملل خصوصی(دو کتاب مرجع)
اصول فقه
متون فقه(اعم از عبادات و سی و شش مبحث حقوقی،جالب اینکه خود درس متون فقه در قالب چهارده کتاب ترجمه شده )
حقوق اساسی

با توجه به دروس عنوان شده، کتب مرجع بیش از سی درس است در حالیکه قوانین خاص و آراء و نظریات مشورتی هم جدای این مباحث باید در نظر گرفته شود. با وجود این گستردگی امکان تسلط برمواد درسی و حتی مطالعه آنها بعید به نظر می رسد.
لذا با توجه به اقدامات غیر علمی صورت گرفته، تقاضای رسیدگی آن مقام محترم به این مهم را خواستاریم.
پیشاپیش از عنایت شما سپاسگزاریم.
با آرزوی توفیقات الهی
جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان حقوق
نقل قول کردن

مطالب مرتبط