پرینت

منابع مطالعاتی رتبه 1 آزمون کانون وکلای دادگستری - البرز

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در منابع آزمونی

بنام یزدان پاک

آیا می دانید رتبه 1 آزمون وکانون وکلای دادگستری از چه منابعی استفاده کرده است؟

در ادامه مطلب می توانید منابع مورد استفاده آقای نیما جهانشیری - رتبه 1 کانون البرز در آزمون سال 1391 را مشاهده کنید.

من با خواندن این منابع و لطف خدا و ائمه اطهار در کانون البرز رتبه‌ی یک را به دست آوردم. در مورد مدتی که برای آزمون وکالت درس خواندم، من از نیمه‌ی دوم مرداد ماه امسال با تمام توان شروع به خواندن کردم و بسته به شرایط از ١٠ تا ١۵ساعت مطالعه میکردم . درصدهای من:

مدنی٨٠، آدم ٨٨٫٣، تجارت ۶٣٫٣، اصول استنباط  ۴٣٬٣، جزا ٧٠، آدک ٨۶٬۶، و نمره‌ی کل: ٧۶٠٢.

نخست، چند نکته‌ی مهم که همه‌ی عزیزان باید مدنظر داشته باشند:

به هیچ عنوان، تمام فکر و ذکر خود را به قبولی در آزمون معطوف نکنید چون استرس‌زا و مخرب است؛ باید بر بالا بردن دانش‌تان تمرکز کنید و قبولی در آزمون را به خدا واگذار کنید. (این مهمترین نکته است)

در هنگام مطالعه سعی کنید دلیل هر حکم و قانون را بفهمید چون رشته‌ی حقوق در بیشتر درسها فهمیدنی است.

به خودتان تلقین کنید که به قدری باهوش هستید که با یک بار خواندن، بیشتر مطالب را یاد میگیرید و نیازی به تکرار زیاد ندارید. (خدا وند بزرگ انسان را خیلی شگفت انگیز آفریده .فقط ما باید خودمان و ویژگیها‌مون را باور کنیم)

سعی کنید نخست منابع اصلی‌ای را که من در ادامه معرفی کرده‌ام کاملا یاد بگیرید و سپس به سراغ منابع تکمیلی بروید. به امید آن که آنچه من تجربه کرده‌ام به یاری دوستان بیاید.

در ادامه به ذکر منابع میپردازم:

 

۱- مدنی: منابع اصلی الف) قانون مدنی ب) قواعد عمومی قراردادهای دکتر صفایی ج) قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر کاتوزیان (مهمترین و اصلی ترین منبع است و باید خیلی با دقت مطالعه شود). منابع تکمیلی: جزوه‌ی ارث دکتر شهبازی + جزوه‌ی اشخاص و محجورین دکتر صفایی + کتاب تست شهبازی


۲-  آیین دادرسی مدنی: منابع اصلی الف) قانون آیین دادرسی (خیلی مهم است و باید تسلط کامل به آن داشت). ب) ساده‌ساز آقای فرشید فرحناکیان (اگر این کتاب را با دقت بخوانید بالای ۷٠ درصد میزنید). منابع تکمیلی: کتاب آیین دادرسی پیشرفته یا بنیادی آقای دکتر شمس

۳- تجارت: منابع اصلی الف) قانون تجارت و لایحه‌ی قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت (تمام مواد قانون را با دقت خوانده تا کاملا مسلط شوید) ب) قانون تجارت در نظم کنونی فرحناکیان. منابع تکمیلی:جزوه‌ی اسناد تجاری فرحناکیان + کتاب ورشکستگی اسکینی + ساده‌ساز تجارت فرحناکیان (این کتاب فوق‌العاده است)

۴- اصول استنباط: منا بع اصلی الف) کتاب اصول دکتر ابوالحسن محمدی ب) من از کتاب تست آقای لطفی و شهبازی و ساده‌ساز و آسان‌ساز اصول فقه و کتاب اصول فقه کاربردی آقای الهیان استفاده کردم و دفتری برای خودم درست کردم و هر صفحه از آن را به هر مبحث اختصاص دادم. مثلا برای مبحث عام یک صفحه درست کردم و از کتاب این اساتید مثالهایی را که از مواد قانون در مورد عام نوشته شده بود در آن صفحه نوشتم. این کار کمک خیلی زیادی به فهم مطالب اصول میکند یعنی بعد از خواندن مبحث عام از کتاب محمدی به دفترم رجوع میکردم و مثالهای آن را میخواندم. منابع تکمیلی: کتاب اصول فقه نموداری آقای حمید فرجی + جزوه‌ی آقای شهبازی (این جزوه عالی است)

۵- جزا: منابع اصلی الف) قانون مجازات ب) محشای قانون مجازات دکتر گلدوزیان  ج) حقوق جزای عمومی دکتر اردبیلی. منابع تکمیلی: کتاب اول حقوق جزای عمومی تألیف آقای خاکی از انتشارات میثاق عدالت + کتاب تست شکری

۶- آیین دادرسی کیفری: منابع اصلی الف) قانون آدک (کاملا مسلط شوید) ب) کتاب آیین دادرسی کیفری دکتر خالقی. منابع تکمیلی: کتاب اول آیین دادرسی کیفری مجتبی باری از انتشارات میثاق عدالت (هر کسی این کتاب را نخواند و سر جلسه برود ضرر کرده) +کتاب تست آزمون‌یار آیین دادرسی کیفری دکتر صبری (این کتاب ۳ جلدی است)

۷- و در نهایت: قوانین خاص + آراء وحدت رویه

دوستان عزیز مطمئن باشید با توکل به خدا و پشتکار و مطالعه این منابع  بدون نیاز به هیچ مؤسسه و کلاسی،
  در هر آزمونی موفق خواهیدبود(انشاالله).یا حق

http://nimajahanshiri.blogfa.com

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

دیدگاه‌ها   

سججاد
0 #6 پاسخ: منابع مطالعاتی رتبه 1 آزمون کانون وکلای دادگستری - البرزسججاد 1393-07-30 08:14
,آقا تبرررریک.
مهری
0 #5 RE: منابع مطالعاتی رتبه 1 آزمون کانون وکلای دادگستری - البرزمهری 1392-09-03 15:31
سلام وخواستم بدونم با درصد های مدنی-46وایین دادرسی-45وایین کیفری -25واصول-45وجزا -47وتجارت-44 امکان قبولی در کانون البرز برای سال92 هست ؟ممنون میشم برام میل کنید.
---------------------------
سلام. آقای جهانشیری عضو کانون البرز هستند. وبلاگ ایشان
nimajahanshiri.blogfa.com
asmarرا
0 #4 کانونasmarرا 1392-06-19 05:03
باسلام و تشکر از سایت خوبتون.
خواستم بدونم شرکت در ازمون کانون البرز برای بومیاست یا از شهرهای دیگه هم امکانشرکت براشون وجود داره? باتشکر
---------------------------
سلام. طبق اطلاعات بنده سایرین هم می توانند شرکت کنند.
ساده ساز
+2 #3 منابع مطالعاتی رتبه 1 آزمون کانون وکلای دادگستری - البرزساده ساز 1391-10-17 16:35
با سلام
پس از مدت ها به سایت دوستمان آمدیم:
نظرات این بخش مرا برآن داشت تا نکاتی را گوشزد نمایم:
اولا: هر شخصی در بیان تجربیات خویش آزاد است.
ثانیا: بهتر بود آقا داوود به جای نقد تند، به اراده تجربیات شخصی خویش می پرداختند.
ثالثا: عطر آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. چاپ کتاب........... . در تیراژ 5000 در مقایسه با کتب دیگر خود بیانگر واقعیت است.
از اینکه مدیریت سایت با اینکه دوست صمیمی بنده است لیکن در انتشار مطالب هیچ تحریفی در آنها ایجاد نمی کند. صمیمانه سپاسگزارم.
به امید روزهای پر امید

----------------------------------
سلام. خود بنده با مطالعه کتب حضرتعالی به نتیجه رسیدم.ممنون از حضور سبزتان.
داود
0 #2 جواب نفر اول البرزداود 1391-10-14 08:25
سلام آقای نفر اول البرز آخه حیف شما نیست با این استعداد برای بقیه به اشتباه تبلیغ میکنی .برادر من آیین دادرسی کیفری مجتبی باری دهها غلط تستی داره و قوانینش هم مال چندسال قبل هست که تغییر نداده من اونو خوندم..اگه لازمه حداقل ده تاشو بفرستم.یا میخواستم بدونم آزمون یار صبری چی داره واقعا شما بگو چی داره من ازشما عذرخواهی کنم عزت نفس داشته باش شما قراره وکیل بشی و از حق دفاع کنی
----------------------------------
سلام. ایشان سوء نیتی نداشته اند. بنده هم معتقدم کتب مذکور اشتباهاتی دارند. البته منابع مدنظرم در سایت درج شده است.
niloooooooooooo
0 #1 ...niloooooooooooo 1391-10-12 19:03
سلام
من چندتاسوال داشتم
1-برای شرکت برای ازمون وکالت حتما باید مدرک دستم باشه؟
2-متون فقه من خیلی ضعیف.برای ارشد از پس تستا برنمیام.کتاب های صدری میخونم.به غیر از کتاب دکتر لطفی چه کتابی بهم معرفی میکنید؟
خداقوت

----------------------------------
سلام.
1.با گواهی هم قبول می کنند. البته حتما از کانون مربوطه بپرسید.
2.متون فقه نموداری آقای صیادی+لمعه دمشقیه.