پرینت

جزئيات برگزاری آزمون های دكتری در سال ۱۳۹۵/ برگزاری آزمون ۲ بار در سال

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در اخبار

ابراهيم خدایی رييس سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران افزود: آيين‌نامه شيوه پذيرش در آزمون دكتري با هدف تفکیک فرآیند سنجش علمی از فرآیند پذیرش دانشجو و اعتباربخشی و استانداردسازی آزمون‌ها و تقویت اختیار گروه‌های آموزشی انجام شده است و براين اساس قرار است آزمون دکتری سالانه دو بار برگزار شود.
 
وي ادامه داد: با برگزاري آزمون دكتري دو بار در سال زمينه تكرار آزمون براي داوطلبان فراهم مي‌شود و داوطلبان بدون هيچ محدوديتي مي‌توانند در اين آزمون شركت كنند.
 
رييس سازمان سنجش خاطرنشان كرد: هدف این است که آزمون دکتری بر اساس یکسری مواد امتحانی شامل آزمون عمومی و استعداد تحصیلی و آزمون تخصصی شامل دروس پایه و اصلی به تعداد بیش از دو بار در سال برگزار شود كه  آزمون در سال اول اجراي آیین نامه یعنی سال ۹۵ دوبار برگزار خواهد شد. 
 
وي گفت: طبق آئین‌نامه جدید، دانشگاه‌ها برای پذیرش اعلام عمومی می‌کنند و داوطلب به دانشگاه مراجعه می‌کند و دانشگاه‌ها بر اساس شیوه نامه اعلام شده، داوطلبان مورد نظر را انتخاب می‌کنند. 
 
خدایی اضافه کرد: سپس فرد ثبت نام موقت را انجام می‌دهد اما دانشگاه اسامی را برای تائید نهایی به سنجش ارسال می‌کند و سنجش بر اساس حد نصاب نمره عمومی اعلام شده، نمره آن فرد و رعایت فرآیندهای قانونی، پذیرش را نهایی می‌کند.
 
وی گفت: استعداد تحصیلی، آزمون زبان و دروس تخصصی در حد دروس پایه و اصلی؛ رشته اصلی در این آزمون مدنظر است.

نوشتن دیدگاه

لطفاً نظر خود را در این کادر وارد کنید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

فرهاد
0 #2 کلید نهایی دکترافرهاد 1394-02-17 14:29
سلام؛ کلید نهایی دکترا رو فقط شرکت کننده ها در دسترس دارند. اگه میشه کلید نهایی که سنجش همراه با اعلام نتایج داده رو بذارین توی سایت. ممنون
------------------
سلام. کلید گرایش حقوق کیفری و جرمشناسی تغییر نکرده بود.
نقل قول کردن
فرهاد
+1 #1 پاسخ: جزئيات برگزاری آزمون های دكتری در سال ۱۳۹۵/ برگزاری آزمون ۲ بار در سالفرهاد 1394-02-14 19:24
سلام. یعنی امسال 2 بار برگزار میشه؟؟
-------------------
سلام. فکر میکنم، منظورشان از سال ۹۵ بود. باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتری بود. بنده اطلاعاتی در این زمینه ندارم. صبر کنید.
نقل قول کردن

مطالب مرتبط