پرینت

انتشار کتاب جرایم زیست‌محیطی فراملی: به‌سوی جرم‌شناسی جهان‌بوم

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در اخبار

در ادامه معرفی آثار ترجمه پژوهی، امروز کتاب «جرایم زیست‌محیطی فراملی: به‌سوی جرم‌شناسی جهان‌بوم» اثر برجسته پروفسور راب وایت، پدر جرم‌شناسی سبز، معرفی می‌شود. این کتاب که توسط آقای حمیدرضا دانش‌ناری (دانشجوی دوره دکتری حقوق کیفری و جرم‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی ترجمه‌شده است، توسط دفتر تحقیقات کاربردی پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به چاپ رسیده است.

نسخه اصلی این کتاب، Transnational Environmental Crime: toward an eco-global criminology است که برای اولین بار در سال 2011 توسط انتشارات Routledge منتشر شد.

 

 

جرایم زیست محیطی فرملی - جرم شناسی سبز

ازآنجایی‌که کتاب حاضر، اولین اثر ترجمه‌پژوهی فارسی در حوزه جرم‌شناسی سبز و جهان‌بوم می‌باشد، موجب افزایش پرمایگی ادبیات این حوزه شده و نگرش‌های انتقادی نوینی را معرفی می‌کند.

شایان ذکر است، این اثر، در کنار Crimes against nature: Environmental criminology and ecological justice‏ و Juvenile justice: Youth and crime in Australia‏ جزو 3 اثر برتر و پرارجاع پروفسور راب وایت بعد از سال 2010 می‌باشد. لذا پروفسور راب وایت نیز با نگارش دیباچه این اثر، از برگردان آن به فارسی استقبال کرده‌اند.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند با دفتر تحقیقات کاربردی پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با شماره 02181824272 تماس حاصل نمایند.

دریافت بخشی از کتاب

پ.ن: جدیدترین اثر راب وایت

 

Rob White and Hannah Graham, “Greening Justice: Examining The Interfaces Of Criminal, Social And Ecological Justice,” British Journal Of Criminology 55, no. 5 (2015): 845–65, doi:10.1093/bjc/azu117.

 

 

شما مجوز ارسال دیدگاه را ندارید

دیدگاه‌ها   

یاسین
+1 #5 پاسخ: انتشار کتاب جرایم زیست‌محیطی فراملی: به‌سوی جرم‌شناسی جهان‌بومیاسین 1394-07-25 09:47
با سلام و عرض ادب
انتشار کتاب جدید دوست و برادر عزیزم جناب آقای حمیدرضا دانش ناری را از صمیم قلب خدمت ایشان، خانواده محترمشان و جامعه ی حقوقی و به ویژه علاقه مندان جرم شناسی تبریک عرض می نمایم. به امید آن که در آینده شاهد آثار ارزنده ی دیگری از ایشان باشیم. ان شا الله.
مینا  ر
+1 #4 پاسخ: انتشار کتاب جرایم زیست‌محیطی فراملی: به‌سوی جرم‌شناسی جهان‌بوممینا ر 1394-07-24 20:15
سلام قرار بود مصاحبه با رتبه برتر ارشد حقوق خصوصی 94 با درصد ها بزارید پس چی شد؟
------------------
سلام. در پست بعدی سوالات خود را مطرح کنید.
محسن. ن
+1 #3 پاسخ: انتشار کتاب جرایم زیست‌محیطی فراملی: به‌سوی جرم‌شناسی جهان‌بوممحسن. ن 1394-07-20 04:54
سلام
متشکر و سپاسگزار از زحمات جناب دانش بابت ترجمه و آرزوی توفیق و سلامتی و همچنین تشکر از آقای صفایی بابت اطلاع رسانی
-------------
سلام. لطف دارید. ممنونم
رحمان صبوحی
+2 #2 پاسخ: انتشار کتاب جرایم زیست‌محیطی فراملی: به‌سوی جرم‌شناسی جهان‌بومرحمان صبوحی 1394-07-17 15:18
تبریک فراوان به آقای دانش ناری به جهت اثر جدیدشان و همچنین تشکر از آقای صفایی جهت اطلاع رسانی در این زمینه. انشا الله شاهد موفقیت های بیشتر هر دو بزرگوار باشیم.
-------------------
سلام. لطف دارید. موید باشید
مجید صادق نژاد
+3 #1 تشکر از آقای دانش بابت ترجمه خوب کتابمجید صادق نژاد 1394-07-17 09:16
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
مثل همیشه فوق العاده بود. هم عنوان و موضوع کتاب و هم نویسنده آن بسیار عالی هستند. از نکات جالب آن دیباچه نویسنده برای ترجمه فارسی است که واقعا جالب بود. بی شک وجود این آثار خوب بر غنای مطالعات جرم شناسی انتقادی که به حق استاد بزرگوار و فاضل جناب دکتر نجفی ابرندآبادی استارت آن در ایران زدند خواهند افزود. به دوستان توصیه میکنم اثر دیگر آقای دانش به نام جرم شناسی یقه سفیدان را هم ملاحظه کنند چون آن کتاب هم فوق العاده بود.
دست مریزاد و خدا قوت آقای دانش ناری بابت ترجمه و معرفی کتاب و ممنون از آقای صفایی که لحظه ای از معرفی آثار خوب غافل نیست.
------------------------------
سلام آقای دکتر. از ابراز لطف شما ممنونم.

مطالب مرتبط