پرینت

جرم‌شناسی نظری: جزوه تکمیلی کلاس دکتر نجفی ابرندآبادی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

بسمه‌تعالی

1ـ منبع تکمیلی جرم‌شناسی نظری، به زبان انگلیسی تهیه و تنظیم شده است. این جزوه، در کنار منابع فارسی، به‌عنوان منبعی تکمیلی برای کلاس درس آقای دکتر نجفی ابرندآبادی آماده شده و شامل مدخل‌هایی از «دایره‌المعارف جرم‌شناسی و عدالت کیفری»[1] می‌باشد. دانشجویان دوره دکتری، قاعدتاً در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این نظریه‌ها را مطالعه کرده‌اند[2]. لذا هدف از تهیه این جزوه، از یک‌سو یادآوری مطالبی است که پیش‌تر فراگرفته شده‌اند و از سوی دیگر فراگیری جنبه‌های دیگری از نظریه‌های جرم‌شناسی است.

2ـ ویراستار ارشد دایره‌المعارف،(Jay S Albanese)  استاد دانشگاه ایالت ویرجینیا بوده و بیش از 25 سال سابقه فعالیت در حوزه جرم‌شناسی را دارد. تاکنون بیش از 15 کتاب، 70 مقاله و فصل کتاب از ایشان به چاپ رسیده است. از جمله آثار این جرم‌شناس برجسته به موارد زیر می‌توان اشاره داشت:

Jay S. Albanese, Organized Crime in Our Times, 5th ed. LexisNexis Matthew Bender, 2007

Jay S. Albanese, Combating Piracy: Intellectual Property Theft and Fraud, Transaction Publishers, 2011

Jay S. Albanese, Organized Crime: From the Mob to Transnational Organized Crime, 7th ed. Elsevier, 2015

با هدف انتشار اثری پربار و کم نقص، در کنار پروفسور جی اس. آلبنیز، 14 نفر ویراستار متخصص و صاحب تألیف انتخاب شده‌اند تا بدین‌سان، این اثر توسط چندین متخصص، افزون بر نویسنده اصلی آن مدخل بازبینی شود. در نهایت، دایره‌المعارف 2760 صفحه‌ای، طی 5 جلد و با 540 مدخل تنظیم شده و تقریباً همه حوزه‌های مختلف جرم‌شناسی و عدالت کیفری را از قبیل نظریه‌های جرم‌شناسی، علت‌شناسی، پیشگیری از وقوع جرم، عدالت ترمیمی، بزه‌دیده‌شناسی، بزهکاری کودکان و نوجوانان، دادگاه‌ها، کنش‌گران عدالت کیفری، جرایم و مجازات‌ها پوشش داده است. همچنین در انتهای هریک از مدخل‌ها، جهت مطالعه بیشتر، منابعی ذکر شده است. لذا این بخش نیز می‌تواند راهنمای مناسبی جهت یافتن منبع مطالعاتی در آن حوزه باشد.

در مقدمه جزوه توضیحات بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

 

جرم شناسی نظری

دریافت فایل جزوه

نوشتن دیدگاه

لطفاً نظر خود را در این کادر وارد کنید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

رحیمی ک
0 #2 پاسخ: جرم‌شناسی نظری: جزوه تکمیلی کلاس دکتر نجفی ابرندآبادیرحیمی ک 1395-04-14 13:31
سلام
قبولیتون رو تو دکتری تبریک میگم.
جناب صفایی برای جرم شناسی دکتری کدوم جزوات دکتر نجفی مهمتر می باشند.چهار جزوه مهمش رو می خواستم واسه تابستون.حالا بقیه اش رو بعدا میخونم.ولی الان فقط چهار جزوه که مهمتر هستند رو می خوام.سپاسگزارم
-----------------------------------------------
سلام. ممنونم. برای شما هم آرزوی موفقیت دارم.
جامعه شناسی جنایی، جامعه شناسی کیفری، از جرمشناسی انتقادی تا جرمشناسی امنیتی, جزوه خلاصه مباحث جرم شناسی دکتر نجفی ابرندآبادی تدوین: آقای مجتبی جعفری، مقاله کیفرشناسی نو- جرمشناسیِ نو؛ درآمدی بر سیاست جناییِ مدیریتیِ خطرمدار، دیباچه چاپ سوم کتاب دانشنامه جرمشناسی، شما را در آشنایی با ابعاد سنتی و نوین جرمشناسی کمک خواهد کرد. اما برای آزمون دکتری اکر میخواهید، باید عرض کنم که فعلا هیچ چیز مشخص نیست. آزمون پارسال که جرمشناسی نداشت.
نقل قول کردن
مسعود اکبری
-1 #1 پاسخ: جرم‌شناسی نظری: جزوه تکمیلی کلاس دکتر نجفی ابرندآبادیمسعود اکبری 1394-11-13 06:48
با سلام
بسیار ممنونم از تلاش حضرت عالی برای ارتقای کیفی دانش حقوق خصوصا حقوق کیفری و جرم شناسی
مدت هاست که از استاد بزرگوار و دانشمند جناب آقای دکتر نجفی ابرندآبادی جزوه های کلاسی منتشر نمی گردد. حضرت عالی در این خصوص اطلاعی دارید؟
-----------------------
سلام. وقت بخیر. باید از استاد تشکر کرد. شما لطف دارید.
تا پایان سال، انشاءالله دو مورد از تقریرات استاد را در سایت قرار خواهیم داد.
نقل قول کردن

مطالب مرتبط