پرینت

مطالب جدیدی که امکان طرح سوال از آنها در آزمون های سال جاری می رود

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در پیام های آموزشی

 بنام یزدان پاک

درحال نزدیک شدن به آزمون های حقوقی هستیم، البته آزمون وکالت و قضاوت نزدیک تر از آزمون کارشناسی ارشد است. داوطلبان محترمی که حداقل در یکی از آزمون های مذکور در سال 1390 شرکت داشتند بایستی تجربه کرده باشند که قوانین و آراء وحدت رویه جدید نقش فعالی در آزمون ها دارند. مصداق بارز این مساله سوالات مطرح شده از رأی وحدت رویه 721 در آزمون کارشناسی ارشد و وکالت سال گذشته بود.

سعی می شود در این مطلب به مرور زمان بخش های مختلفی از قوانین و آراء وحدت رویه جدید معرفی شود که به جرات می توان گفت قطعاً از مطالب مطرح شده در این پست سوال طراحی خواهد شد.

از داوطلبان عزیز خواهشمندم فقط نظرات راجع به این موضوع را در این مطلب درج کنند تا مورد استفاده دیگران قرار گیرد؛ لذا نظرات غیرمرتبط با موضوع این مطلب ( مانند پرسش راجع به انتخاب رشته) به هیچ وجه نمایش داده نمی شود.

از مدیران سایت ها و وبلاگ های دیگر نیز تقاضا داریم در صورتی که مطالب را در سایت یا بلاگ خود درج می کنند، لینک آزمون آنلاین حقوق را درج کنند.

1- آرای وحدت رویه:

2- قوانین:

1. در ماده 13 قانون ارتقاي سلامت نظام اداري و مقابله با فساد مصوب 1390 ترک فعلی جرم دانسته شده شده است که مطابق آن، ترک فعل کنندگان جرایم موضوع این ماده به مجازات ماده 606 ق.م.ا. محکوم می شوند. نکته بعدی در مورد این ماده این است که در نظر داشته باشید که در فصل اول این قانون اشخاصی مشمول آن شده اند که تا آزمون سال قبل با این ترک فعل مجرم نبوده اند!

مثال: کارشناس رایانه کانون کارشناسان رسمي دادگستری از یکی از مراجعه کنندگان این کانون رشوه می گیرد. ریاست کانون کارشناسان رسمي دادگستری از این امر مطلع می شود ولی این مسأله را به مرجع قضایی مربوطه اطلاع نمی دهد.

2. در «قانون تجارت الکترونيکي » (مصوب 17 / 10 / 1382)، اعمال زير جرم انگاري شده اند: كلاهبرداري رايانه ای،نقض حقوق مالكيت هاي فكري) شامل نقض حقوق مؤلف، نقض اسرار تجاري و نقض علائم تجاري)، جعل رايانه اي و سرانجام نقض حقوق انحصاری ( دربرگيرنده نقض حقوق مصرف كننده و قواعد تبليغ، و نقض حمايت از داده پيام هاي شخصی ). به مواد 67 تا 77 دقت کنید.

3.  نظريه مشورتی در مورد اصلاح آئين نامه قانون نحوه اجراي محكوميتهاي مالی

4. مواد مختلف قانون اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر و الحاق موادي به آن . من جمله مواد ابتدایی که الفاظ جدیدی چون مواد روان گردان صنعتی غیر داروئی در ان بکار رفته است. یا ماده 38 در مورد محدودیت اعمال تخفیف در مجازات و یا ماده 43.

5.قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز 1390

نوشتن دیدگاه

لطفاً نظر خود را در این کادر وارد کنید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

ابراهیمی
0 #4 مطالب جدیدی که امکان طرح سوال از آنها در آزمون های سال جاری می رودابراهیمی 1391-09-01 08:48
فوق العاده هوشمندانه و بجا بود
نقل قول کردن
ساده ساز
+1 #3 حامدا عشقستساده ساز 1391-07-09 15:46
با سلام
کارت خیلی درست شده ها؟!؟
نمی دونم چه جوری بگم دوست دارم!
دست ما را هم بگیر طراح.
---------------------------------------------
سلام. استاد عزیز شما همیشه نسبت به من لطف داشتید.
نقل قول کردن
یحیی
0 #2 مطالب جدیدی که امکان طرح سوال از آنها در آزمون های سال جاری می رودیحیی 1391-07-09 15:00
سلام آقای صفایی عزیز
یه سوالی داشتم میخواستم بدونم آرا رو تا چند سال پیش باید خوند؟ سوالاتی که از ارا طرح میشه چقدر پراکندگی داره؟ از نظر تاریخ صدور
---------------------------------------------
سلام. رویه ای وجود ندارد. عقل سلیم میگه از 725 شروع کنید به عقب. انتهای کتاب ساده ساز آ.د.ک درج شده. چاپ جدیدش چندروزه بیرون اومده. معمولا از آرای جدید که پس از آزمون قبلی آمده اند سوال طرح می شود. اما این بدین معنا نیست که از آرای سابق سوال طرح نمی شود.
نقل قول کردن
مریناز
0 #1 مطالب جدیدی که امکان طرح سوال از آنها در آزمون های سال جاری می رودمریناز 1391-07-09 11:08
کارتون حرف نداره. واقعا ممنون که هر اونچه در توان دارید در اختیار علاقه مندان و مراجعه کنندگان به این سایت قرار می دید. پایدار و موفق باشید.
نقل قول کردن

مطالب مرتبط